🔥 Trwa przedsprzedaż kursu – materiały dostępne od 1.12.2022! 🔥
Kurs Online
Vet DDx
Weterynaryjna diagnostyka różnicowa
krok po kroku.
PRZEDSPRZEDAŻ KURSU – START 1 grudnia 2022

Przedsprzedaż kończy się za:
Co znajdziesz w kursie?
Nagrania wideo
i audio
Dostępne na platformie e-learningowej
Skrypty z modułów
W plikach PDF do pobrania
Dostęp na 6 miesięcy
Na dowolnym urządzeniu
Quizy
Motywujące sprawdziany po każdym module
Test końcowy
Podejdź do egzaminu pod koniec kursu
Certyfikat
Dyplom ukończenia kursu w PDF
Formatka badania klinicznego
BONUS
Schematy postępowania
Dla 26 najczęstszych powodów wizyty (objawów klinicznych).
BONUS
Praktyczny model zbierania wywiadu
BONUS
Zastanów się
Czy zdarza Ci się, że…

A gdybym powiedziała Ci, że…
mam podobne chwile w swojej pracy,
ale udało mi się je przezwyciężyć!
Pokażę Ci mój tok rozumowania w trakcie dyżurów, podczas których spotykam przypadki w stanach zagrożenia życia, internistyczne, okulistyczne, urologiczne i nefrologiczne, ortopedyczne, neurologiczne, dermatologiczne, kardiologiczne, onkologiczne, chirurgiczne i wiele innych…

O mnie
Jestem lekarką weterynarii 8 lat po studiach
Ze względu na charakter mojej pracy jestem zmuszona posiadać wiedzę z wielu dziedzin. To też nie jest tak, że znam się na wszystkim, ale podstawą mojej pracy jest prawidłowo zebrany wywiad i perfekcyjnie przeprowadzone badanie kliniczne. Z badań wiemy, że do 80% diagnoz może zostać postawionych już na podstawie badania klinicznego i wywiadu, zaś badania dodatkowe służą definitywnemu postawieniu rozpoznania końcowego.
I chcę Ci powiedzieć, że to sprawdza się w moim przypadku!
Większość kariery klinicznej spędziłam jednak poza Polską – najpierw w Wielkiej Brytanii, a po brexicie w Szwecji. Praca w krajach z szeroko dostępnymi ubezpieczeniami dla zwierząt wymusiła na mnie prowadzenie nienagannych notatek klinicznych oraz usystematyzowanie procesu diagnostyki tak, aby rzeczoznawca sprawdzający mój raport mógł przyznać rekompensatę za leczenie zwierzęcia.



Mój proces diagnostyczny
Za każdym razem wygląda on podobnie:
1.
Zbieram wywiad chorobowy i środowiskowy.
2.
Przeprowadzam badanie kliniczne.
3.
Stawiam 3-7 hipotez diagnostycznych. W niektórych przypadkach możliwe jest postawienie diagnozy końcowej już po dwóch pierwszych krokach.
4.
Przekazuję moje przypuszczenia klientowi i informuję o dostępnych opcjach i kosztach diagnostyki/leczenia.
5.
Eliminuję diagnozy różnicowe w procesie diagnostycznym.
6.
Stawiam końcowe rozpoznanie lub jeśli moje możliwości się kończą, kieruję pacjenta na dalsze badania lub/i do specjalisty.
7.
Wdrażam leczenie i lub/dalszy plan oraz wydaję zalecenia klientowi na papierze oraz jeśli jest konieczność, umawiam od razu wizytę kontrolną.
8.
Z całego procesu formułuję notatki medyczne w myśl modelu SOAP.
Postępując w ten sposób systematyzuję wiedzę o stanie pacjenta i przygotowuję na mój tok rozumowania moich kolegów z zespołu na wizycie kontrolnej lub lekarzy, do których odsyłam. Wielokrotnie dostawałam od nich podziękowania, że nie dość, że wiedzieli co dalej robić, to jeszcze mogli podążać tym samym procesem i kontynuować zawężanie diagnostyki różnicowej, po rozpisaniu przeze mnie najbardziej prawdopodobnych hipotez.



Chcę Ci powiedzieć, że
Jestem tu dzisiaj dla Ciebie i chcę się z Tobą podzielić wiedzą
Dopiero na samym końcu, kiedy sama mam trudność z analizą tego, co czytam lub gdy brakuje mi doświadczenia z przypadkiem, który widzę po raz pierwszy – pytam o zdanie kolegów. W ten sposób zmuszam się do myślenia za każdym razem, krytycznie filtrując dane literaturowe.
Doktorat i pisanie publikacji do recenzowanych pism nauczyły mnie umiejętności analizy wielu źródeł i gradacji dowodów naukowych. To proces monotonny, czasochłonny, pełen meandrów i wymagający cierpliwości, której kiedyś zaraz po studiach mi brakowało. Połączenie pracy badawczej z kliniczną było dla mnie strzałem w dziesiątkę, bo nauczyłam się procesu krytycznego myślenia i wątpienia w zasłyszane na forach czy od znajomych informacje, które w wielu przypadkach pochodziły nie z evidence-based medicine, a anecdotal evidence.
Owocem moich przemyśleń jest kurs, który nauczy Cię najważniejszej rzeczy, której nie dały mi studia (ku mojemu wielkiemu rozczarowaniu, jako absolwentki weterynarii w 2014 roku…)
Nauczysz się
procesu diagnostyki różnicowej i stawiania rozpoznania w myśl medycyny opartej na faktach
oraz według najnowszych standardów
Czas na wspólną naukę

Vet DDx – weterynaryjna diagnostyka różnicowa
Przybywam z pomocą i plasterkiem na Twoje codzienne bolączki
Jeśli zastosujesz się do moich rad:
Dla kogo jest ten kurs?
Dla studentów i lekarzy weterynarii zajmujących się szeroko pojętą interną i stanami nagłymi. Dla osób, które nie lubią fuszerki, chcą dociekać prawdy, zlokalizować swoje pola do poprawy i podjąć nad nimi aktywną pracę. Kurs kierujemy do wszystkich tych, którzy chcą nauczyć się lub powrócić do dobrych nawyków klinicznych, dążyć do światowych standardów opieki weterynaryjnej i są gotowi na zmierzenie się z własnymi słabościami. Nie będzie to możliwe bez radykalnej otwartości umysłu i zaufania, że to, co chcę Ci przekazać to standardy medycyny opartej na faktach, nie zaś dowodu anegdotycznego, który świetnie się ma w naszych rodzimych stronach. Jeśli masz tak jak ja i pracujesz w myśl zasady “jak nie wiem, to się dowiem”, to się porozumiemy i zdecydowanie skorzystasz z kursu!
Dla kogo NIE jest ten kurs?
Dla lekarzy i studentów, którym się nie chce, szukają drogi na skróty i myślą, że kurs zwolni ich z codziennego otwierania literatury i korzystania z dodatkowych źródeł. Jeśli oczekujesz natychmiastowych rezultatów bez uważnego, krytycznego i pełnego refleksji wsłuchania się w siebie i sformułowania wniosków z popełnionych błędów – to muszę Cię rozczarować. Kurs nie jest też dla osób, które mają życzeniowe myślenie – wejście w proces DDx jest jak zmiana stylu życia. Ta zmiana nie będzie możliwa, jeśli nadal będziesz mieć za mało czasu na pacjentów, za dużo zapisanych wizyt, brak wsparcia technika, czy chęci współpracy ze strony opiekuna. Aby dobrze diagnozować i leczyć naszych pacjentów konieczne są fundusze, czas, dostęp do badań i zaangażowanie obu stron. Jeśli taka jest specyfika Twojej praktyki i nie możesz nic w tym zakresie zmienić – z tym niestety nie pomogę.
Poznaj opinie naszych kursantów








Kurs składa się z 5 modułów:
1. Proces stawiania diagnozy
- Czym jest diagnostyka różnicowa?
- Stawianie rozpoznania – jak myśli ekspert?
- Błędy poznawcze
- Mnemotechniki
- Źródła wiedzy i jak z nich korzystać?
- Odpowiednia komunikacja z klientem i plany diagnostyczne
2. Wywiad chorobowy
- Prawidłowe zebranie
- Odpowiednie formułowanie pytań – metoda lejka
- Opis zwierzęcia
- Historia choroby
- Dane środowiskowe
- Stworzenie wypisu
3. Badanie kliniczne
- Badanie krok po kroku
- Oznaki życia
- Osłuchiwanie klatki
- Omacywanie brzucha
- Badanie oczu
- Badanie ortopedyczne
- Badanie skóry i uszu
4. Badania dodatkowe
- Wybranie dobrego testu pomocniczego
- Badanie + pobranie krwi
- Badanie + pobranie moczu
- USG vs RTG
- Dodatkowe badania dermatologiczne w gabinecie
5. Praktyka czyni mistrza
- Sesja przypadków
- Dobór testu do objawu
- Protokoły postępowania
- Kiedy odesłać?
- Moje codzienne nawyki
- Podsumowanie i klucze sukcesu terapii
Ile kosztuje ten kurs?
Inwestujesz w…
779 zł BRUTTO
(faktura 633,33 zł netto + 23% VAT)

Pomyśl tylko
Jakie to byłoby uczucie…
Najczęstsze pytania
Kiedy otrzymam dostęp do kursu?
Teraz trwa przedsprzedaż kursu i możesz go nabyć w promocyjnej cenie. Materiały zostaną opublikowane na platformie 1.12.2022.