O nas

Vetnolimits to firma, której założycielką jest lek. wet. Natalia Strokowska. Powstała w 2015 roku z pasji do edukacji i weterynarii. Jej początków należy się doszukiwać już w 2009 roku, kiedy Vetnolimits było studenckim blogiem, gdzie przez wiele lat Natalia opisywała swoje podróże, zagraniczne wolontariaty i praktyki – inspirując tym samym wiele osób do podjęcia kariery w tym kierunku.

W dosłownym tłumaczeniu Vetnolimits to “lekarz weterynarii bez granic”. To właśnie nasza misja i największa przewaga – działamy ponad granicami, podejmujemy się tematów, o których dotychczas mówiło się niewiele. Skupiamy się na umiejętnościach miękkich, zdrowiu psychicznym, innowacyjnym marketingu w weterynarii. Od lat szkolimy w zakresie języka angielskiego medycznego zarówno na kursach stacjonarnych, jak i online. Oferujemy szeroki zakres usług edukacyjnych – kursy, warsztaty i konferencje.

natalia-team

lek. wet. Natalia Strokowska

Ukończyła studia weterynaryjne w 2014 na SGGW w Warszawie i w tym samym roku rozpoczęła doktorat na rodzimym wydziale. Posiada międzynarodowe doświadczenie zdobyte na pięciu kontynentach. Łączy karierę naukową (kończy aktualnie doktorat z parazytologii dzików na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW), zawodową (pracuje w zagranicznych klinikach weterynaryjnych jako tzw. locum veterinarian) oraz biznesową (prowadzi firmę Vetnolimits świadczącą usługi edukacyjne dla branży weterynaryjnej). W 2017 roku zdobyła tytuł specjalisty chorób zwierząt nieudomowionych. Z miłości do zwierząt i studenckich wolontariatów i praktyk związanych z leczeniem zwierząt egzotycznych stworzyła edukacyjny projekt Furry Vets. Z sukcesem od 2016 roku organizuje konferencje, szkolenia i kursy dotyczące leczenia królików, świnek morskich, cytologii zwierząt egzotycznych i stomatologii gryzoni i zajęczaków.

Autorka kursu “Medical English for Veterinary Professionals”. Jest nauczycielką i doświadczoną tłumaczką medyczną. Absolwentka studiów podyplomowych Akademia Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej w 2019 roku. Doświadczona wykładowczyni i prelegentka międzynarodowych konferencji i spotkań, w tym. m.in. TEDxWarsaw, WVA, ICARE. Edukuje na temat branży weterynaryjnej udzielając się w mediach. Nie boi się poruszać tematów trudnych w tym m.in. eutanazji, stresu i warunków pracy, wypalenia zawodowego, braku wsparcia młodych lekarzy, mobbingu, sytuacji kobiet na rynku, niskich zarobków itp. Od wielu lat doradza lekarzom i studentom w rozwoju kariery weterynaryjnej oraz profilaktyce zdrowia psychicznego. Uwielbia dalekie podróże z plecakiem śladami zwierząt, odwiedziła już 77 krajów w myśl zakładu, który kiedyś zawarła – “setka do pięćdziesiątki”. Kocha tańczyć w rytm muzyki techno i house, kisić kimchi, zbierać grzyby i czytać wszystko, co pozwoli jej lepiej zrozumieć ludzi i zwierzęta.

Angielski medyczny i tłumaczenia

Języka angielskiego uczę się od 7 roku życia. Praktycznie przez każdy etap edukacji uczęszczałam na zajęcia dodatkowe z tego języka. Aby zarobić pierwsze w życiu pieniądze na studia po maturze w 2008 roku wyjechałam na kilka tygodni do Londynu aby pracować w restauracji i uczyć się tańca. Od pierwszego roku studiów współpracowałam z wydawnictwem Elsevier. Reklamowałam promocje książek wśród studentów na wydziale. Wynagrodzenie otrzymywałam w książkowym barterze, a że weterynaryjne książki anglojęzyczne zalegały na stanie, chętnie przyjmowałam je w zamian za moją pracę. Czas studiów to również okres fascynacji serialem Dr House. Powiedziałam sobie wtedy, że obejrzę go w oryginalnym języku z angielskimi napisami. I tak powoli zaczynałam rozumieć coraz więcej i więcej. Również w ramach postanowień powiedziałam sobie, że książki i artykuły czytam tylko po angielsku. Praktycznie po dziś dzień wytrwałam w tym postanowieniu – webinary, czasopisma, konferencje wybieram tylko w tym języku.

Podczas studiów praktyki trzykrotnie odbywałam w klinikach w Stanach Zjednoczonych, na praktyki z programu Erasmus wybrałam Wielką Brytanię. Szkoliłam swój język coraz bardziej prezentując doniesienia na konferencjach za granicą. Na ostatnim roku studiów nabrałam pewności na tyle, że napisałam e-mail do ówczesnego prezesa PSLWMZ z propozycją oferty tłumaczeń dla organizacji. I tak… zdobyłam mojego pierwszego klienta. Podczas kilku lat pracy przetłumaczyłam kilkaset stron abstraktów, prezentacji i wykładów, zaś na kongresach pracowałam w roli tłumacza. Do moich klientów należeli m.in.: PSLWMZ, Virbac, IDEXX, Vet-Forum, Warszawska Izba Lekarsko-Weterynaryjna, SGGW, Orthogen LLC, Ely Lilly i in.

Mając świadomośc jak wygląda nauczanie języka specjalistycznego na studiach i czując się pewnie z moją wiedzą postanowiłam stworzyć autorski kurs “Medical English for Veterinary Professionals” dla lekarzy i studentów weterynarii. Z pomocą na pierwszym roku przyszedł mój promotor, ówczesny prezes Warszawskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Po krótkiej rozmowie, w której wyjaśniłam panu profesorowi, że moje stypendium doktorskie starczy tylko na pokrycie ZUS mojej działalności gospodarczej, zdecydował się mi pomóc i rozesłać moją ofertę kursu do członków WILW. Jestem mu po dziś dzień dozgonnie wdzięczna, bo w krótkim czasie zebraliśmy dwie pierwsze grupy na moje zajęcia w Warszawie. Później wszystko nabrało rozpędu – grupy w Krakowie, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Lipsku, indywidualni kursanci on-line, grupy dyskusyjne… Zaś ostatnio pełen kurs grupowy on-line dla moich studentów z Wrocławia, z którymi zdecydowaliśmy się zaryzykować i zmienić formułę, gdyż koronawirus pokrzyżował nam plany. To był strzał w dziesiątkę! W tym momencie czas i miejsce nie są dla nas żadnym ograniczeniem.

Za czasem dołączyła do mnie lek. wet. Marta Korpak jako drugi lektor i wspólnie przeszkoliłyśmy już ponad 300 lekarzy i studentów w ciągu ostatnich 5 lat. Wielu z nich wyjechało na wymarzone praktyki i staże, zarejestrowało się w brytyjskiej izbie weterynaryjnej, wyjechało za granicę do pracy, zdobyło niezbędne doświadczenie lub dzięki nabytej specjalistycznej terminologii lub mogło zacząć przyjmować klientów anglojęzycznych w Polsce, słuchać konferencji bez słuchawek, lub pewnie i z przyjemnością czytać zagraniczną literaturę weterynaryjną. 

Wisienką na torcie było stworzenie przedmiotu dla studentów anglojęzycznych na weterynarii SGGW przedmiotu “Medical English for Veterinary Students”, który miałam przyjemność przygotować i poprowadzić w roku akademickim 2019/2020. Jestem pewna, że to początek owocnej współpracy i zmiany podejścia do nauki języka specjalistycznego na uczelniach. Dzięki praktycznemu doświadczeniu zawodowemu, rozumieniu problemów z jakimi borykają się lekarze i studenci, a także rodzinnej atmosferze mój kurs jest bardzo pozytywnie oceniany przez kursantów. Ja sama czerpię olbrzymią przyjemność z obserwowania sukcesów moich studentów, jak dzięki nabytym umiejętnościom językowym rozwijają się, zdobywają cenną wiedzę i sięgają po swoje marzenia.

Locum veterinarian

Locum veterinarian, to z języka angielskiego kontraktowy lekarz weterynarii. Za granicą, szczególnie w Skandynawii i Wielkiej Brytanii istnieje duży popyt na lekarzy weterynarii na zastępstwo – święta, weekend, macierzyński, okres, w którym placówka nie może znaleźć stałego personelu. Moja przygoda z locumowaniem zaczęła się zupełnie przypadkowo. 

Zarejestrowałam się w RCVS (brytyjskiej izbie weterynaryjnej) zaraz po studiach, jednak nie wiązałam z tym krajem w ogóle swojej przyszłości, gdyż byłam przekonana, że chcę wyjechać pracować do… Dubaju. W tamtym czasie mój ówczesny opiekun “Erasmus for Entrepreneurs” tak długo zwlekał z wypełnieniem dokumentów, że mój wyjazd do kliniki w Serbii nie doszedł do skutku. Nie mając nic do stracenia wyjechałam do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, na miejscu wydrukowałam CV i postanowiłam pójść do lokalnych klinik weterynaryjnych aby poszukać stażu lub praktyk celem zdobycia dodatkowego doświadczenia. Tak się złożyło, że z pięciu klinik które odwiedziłam (tak, po prostu do nich poszłam z ulicy i bez zapowiedzi :), trzy zaproponowały mi pracę, zaś jedna potrzebowała lekarza na zastępstwo od razu. Do Polski po miesiącu wróciłam nie dość, że z większymi zarobionymi pieniędzmi, to jeszcze z doświadczeniem, wartościowymi kontaktami i przeświadczeniem, że taka praca w systemie 2-4 tygodniowym bardzo mi się podoba. Wiedziałam już, że w Polsce nie chcę pracować – ze względów finansowych, braku szansy na rozwój i faktu, że moje dziecko, czyli firma Vetnolimits to przede wszystkim ja. Nie mogłabym się oddać w 100% pracy w gabinecie w Polsce prowadząc firmę, robiąc doktorat, ucząc, organizując konferencje i chcąc kilka razy w roku podróżować. 

Na drugie podejście do programu “Erasmus for Entrepreneurs” w 2015 roku wybrałam Wielką Brytanię. Mój kolega lekarz weterynarii (i były kursant medycznego angielskiego) zaprosił mnie do siebie. Postanowiłam pojechać znów z nastawieniem, że się się podszkolę i przypomnę sobie wszystko, tym bardziej, że dla Vetnolimits na rok zrezygnowałam z praktyki. Na miejscu okazało się, że jednak chcą mnie od razu zatrudnić na zastępstwo za innego lekarza. Tym razem wypełnianie Erasmusowego wniosku mojej supervisorce również szło tak długo, że grantu nie udało się uzyskać. Cóż było robić, znów świat dał mi znać, że po prostu skoczyć na główkę i przestać się skradać. Przezwyciężyłam raz na zawsze syndrom oszusta (ang. impostor syndrome) i myśli, że jeszcze nie teraz, że jeszcze trochę, że nie jestem dostatecznie dobrą, żeby pracować za granicą. Oferty posypały się lawinowo, kolejne dobre referencje przyciągały następne kliniki szukające lekarza na zastępstwo. Uwierzyłam, że ja, lekarka z Polski, w niczym nie ustępuję moim brytyjskim kolegom, którzy ukończyli prestiżowe uczelnie na wyspach. Zdobyte podczas licznych praktyk studenckich doświadczenie, a także pobyt w UK w ramach programu “Erasmus Practice” na ostatnim roku studiach dały mi mocną podstawę do dalszej pracy.Po pierwszym kontrakcie przyszedł czas na kolejne – w Wielkiej Brytanii i później Szwecji i Norwegii. Zaczynałam w klinikach pierwszego kontaktu konsultując, szczepiąc i odrobaczając. Skończyłam w szpitalach i klinikach całodobowych ratując życie, stabilizując pacjentów i pracując w specjalistycznym zespole. Czasem wyjeżdżam na kilka dni, czasem na kilka tygodni. Praca locum daje mi niezależność i szansę na godzenie pracy zawodowej z podróżami i prowadzeniem własnej firmy. Uczy dyscypliny, poszerza horyzonty i sprawia, że nigdy nie popadam w rutynę.

Specjalizacja i doktorat

Przez całe studia byłam zafascynowana medycyną zwierząt dzikich i egzotycznych, co skłoniło mnie do podjęcia w 2014 roku studiów doktoranckich na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW. Pod okiem mojego promotora dr hab. Krzysztofa Anusza przeprowadziłam badania polegające na porównaniu różnych metod wykrywania motyliczki mięśniowej (Distomum musculorum suis) u dzików. Przywry Alaria alata mogą stanowić zagrożenie dla ludzi, szczególnie jeśli spożywają oni niedogotowaną dziczyznę. W roku 2016 odbyłam tygodniowy staż naukowy współfinansowany z grantu KNOW w Zakładzie Higieny Mięsa WMW na Uniwersytecie w Lipsku. Rok wcześniej podczas Światowego Kongresu Weterynaryjnego w Stambule nawiązałam współpracę z prof. Ahmadem Hamedy, wybitnym specjalistą zakresie wykrywania Alaria alata. Następnie od listopada 2016 do lutego 2017 dzięki współfinansowaniu KNOW oraz Erasmus Practice mogłam odbyć staż badawczy na Uniwersytecie w Lipsku, podczas którego przeprowadziłam część moich badań m.in. analizę PCR pozyskanych z próbek od dzików przywr. Aktualnie mam otwarty przewód doktorski, oczekuję na termin ostatniego egzaminu kierunkowego i czekam na recenzję pierwszej oryginalnej publikacji dot. występowania przywr Alaria alata w mięsie dzików z północno-wschodniej Polski. 

W roku 2016 uzyskałam tytuł krajowego specjalisty chorób zwierząt nieudomowionych. Dwuletnie studia podyplomowe na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie zakończyłam egzaminem w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym w Puławach. Wiedza zdobyta podczas studiów pozwoliła mi na leczenie moich nietypowych pacjentów, zaś pasja do medycyny zwierząt egzotycznych poskutkowała późniejszym powstaniem projektu Furry Vets – konferencji i szkoleń dla lekarzy leczących króliki, gryzonie i małe ssaki.

Nagrody i wystąpienia

2019

Studencka Konferencja Etyczno-Behawiorystyczna UP we Wrocławiu, wykład “Zwierzę jako dobro luksusowe” i udział w panelu dyskusyjnym, 7.12.2019.

67. Wieczór “Be The Change” Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, prelegentka. 27.11.2019 w Warszawie.

Międzynarodowa Konferencja Ethical Dilemmas in Veterinary Medicine, wykład pt. “When it’s time and how to say goodbye? The gold standards of humane euthanasia in bond-related veterinary care”, 29-31.04.2019, WMW SGGW w Warszawie.

 

2018

Konferencja Globalwet “Zarządzanie w Weterynarii – współczesne wyzwania”. Wykłady: “Komunikacja międzypokoleniowa pomiędzy lekarzami weterynarii”, “Organizacja recepcji i rejestracji w ZLZ”, “Wyniki badań. dot stresu u lekarzy weterynarii” 23-24 listopada 2018.

TEZWIC, 13-16.06.2018 „Ciało obce jako przyczyna ostrego rozszerzenia żołądka u królika domowego” Dziubińska-Bartyka, Strokowska; prezentacja ustna w języku angielskim. Uniwersytet w  Cluj Napoca, Rumunia.

Konferencja Vets: Stay, Go, Diversify!, 28-29.04.2018. Panelistka w sekcji “Portfolio Specialist”, Londyn, UK.

VET-FORUM, Łódź, 7-8.04.2018 „Stres i zmęczenie współczuciem w weterynarii”. oraz „Pięć wyzwań współczesnej medycyny weterynaryjnej – postępowanie z wymagającym klientem”.

 

2016-2017

ICARE, Wenecja, Włochy, 25–19.03.2017; „MBD u małp domowych – wybrane wyniki badań radiologicznych” – prezentacja ustna. “Drugi przypadek Baylisascaris columnaris u skunksa trzymanego jako zwierzę towarszyszące (Memphitis memphitis) in Poland” Jańczak, Warchulska, Strokowska, Czubaj, Barszcz, Rożej-Bielicka – prezentacja plakatu.

Konkurs dla popularyzatorów nauki FameLab Polska – finalistka w latach 2016 i 2017, Centrum Nauki Kopernik, Warszawa.

 

2013-2015

Prezentacja ustna podczas XXXII Światowego Kongresu Weterynaryjnego (13-15 września 2015 r.) W Stambule w Turcji. Tematy: „Niemożność utrzymania odpowiednich warunków życia dla słoni afrykańskich (Loxodonta africana) w polskich ogrodach zoologicznych” oraz „Toxoplasma gondii u dzików”.

Prelegentka na TEDxWarsaw „Interspecies communication”, 13 marca 2014 r.

Prezentacja ustna podczas XXXI Światowego Kongresu Weterynaryjnego (17-20 września 2013 r.) w Pradze, Czechy. „Choroba metaboliczna kości (MBD) u małp”.

 

2012

III nagroda na IV Międzynarodowej  Konferencji European League of Life Sciences (ELLS) „Przyszłe miasta – przyszłe życie” za ustną prezentację: „Dzikie zwierzęta na obszarach miejskich – rola lekarza weterynarii w zwalczaniu zagrożeń. Praktyka własna w Indiach, Kenii, Afryce Południowej i Gwatemali” SLU Alnarp, Szwecja.

Nagroda w ogólnopolskim konkursie Studenckiego Ruchu Naukowego w kategorii Wyprawa Roku 2012 za projekt: „Słonieczny Patrol w Afryce Wschodniej”.

Nagroda główna w III edycji ogólnopolskiego konkursu Absolvent.pl “Stypendium z Wyboru” za projekt wolontariatu “Słonieczny Patrol w Kenii”.

I nagroda na II Międzynarodowej Studenckiej Konferencji Naukowej na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie za plakat: „Analiza cyklu rujowego raz miniaturowych: Yorkshire Terrier, chihuahua i Russian Toy na podstawie oceny wymazu cytologicznego z pochwy oraz próba ustalenia optymalnego czasu do krycia”.

III miejsce i nagroda kuratora Międzynarodowym Sejmiku Studenckich Kół Naukowych, UP we Wrocławiu za doniesienie ustne: „Choroba metaboliczna kości (MBD) u małp trzymanych w domu – wybrane przypadki”.

 

2011 

Nagroda w ogólnopolskim konkursie Studenckiego Ruchu Naukowego w kategorii Ekspedycja Roku 2011 za projekt: „Jak wyleczyć świętą krowę? Praktyki weterynaryjne w Indiach”.

Prezentacja ustna na III Międzynarodowej Konferencji European League of Life Sciences – „Czy rolnictwo może wyżywić świat?” Wageningen University, Holandia, temat:„ Wpływ dobrostanu zwierząt na ceny mięsa i rentowność produkcji zwierzęcej w Polsce”.

Wyróżnienia na XV Międzynarodowym Sejmiku Studenckich Kół Naukowych, UP we Wrocławiu za wystąpienia: „Obustronna mastektomia u kozy rasy Surti” i „Paramyksowiroza u gołębi w Indiach”.

 

2010 

Nagroda na XV Międzynarodowym Sejmiku Studenckich Kół Naukowych, UP we Wrocławiu za wystąpienie: „Rak płaskonabłonkowy w jamie ustnej kotów i psów – opis przypadków”.

Publikacje

“COVID-19 i jego wpływ na branżę weterynaryjną” Strokowska N., Rymarczyk M., Weterynaria w Praktyce; kwiecień 2020

https://vetkompleksowo.pl/kategorie-tematyczne/covid-19-i-jego-wplyw-na-branze-weterynaryjna/

 

“Zwierzęta domowe i lekarze weterynarii w obliczu epidemii COVID-19” dla portalu weterynarianews.pl; marzec 2020

https://weterynarianews.pl/zwierzeta-domowe-i-lekarze-weterynarii-w-obliczu-epidemii-covid-19/

 

“Klucze efektywnej komunikacji z klientem weterynaryjnym” magazyn VetTrends; listopad/grudzień 2019 

https://vettrends.pl/artykul/klucze-efektywnej-komunikacji-z-klientem-weterynaryjnym

 

“Weterynaryjna wolonturystyka” felieton dla portalu weterynarianews.pl; listopad 2019

https://weterynarianews.pl/weterynaryjna-wolunturystyka-felieton-lek-wet-natalii-strokowskiej/

 

“Siła pierwszego wrażenia” magazyn VetTrends; czerwiec/lipiec 2019 

https://vetnolimits.com/2020/01/15/sila-pierwszego-wrazenia/

 

“Ostre rozszerzenie i skręt żołądka u psów” Zwierucho M., Strokowska N., Weterynaria w Praktyce; lipiec 2018

https://vetkompleksowo.pl/kategorie-tematyczne/ostre-rozszerzenie-i-skret-zoladka-u-psow/

 

“Najczęstsze urazy kości oraz narządów wewnętrznych spowodowane wypadkami komunikacyjnymi – diagnostyka obrazowa oraz leczenie chirurgiczne” Zwierucho M., Strokowska N., Weterynaria w Praktyce; czerwiec 2018

https://vetkompleksowo.pl/kategorie-tematyczne/nagle-przypadki/najczestsze-urazy-kosci-oraz-narzadow-wewnetrznych-spowodowane-wypadkami-komunikacyjnymi-%e2%88%92-diagnostyka-obrazowa-oraz-leczenie-chirurgiczne/9/

 

“Błąd medyczny – jak sobie z nim radzić?” Strokowska N., Didkowska A., Weterynaria; sierpień 2016

https://vetnolimits.com/2018/09/04/blad-medyczny-jak-sobie-z-nim-radzic/

 

“Jak sobie radzić z trudnymi klientami?”, Weterynaria; maj 2016

https://weterynarianews.pl/radzic-trudnymi-klientami/

 

“Polyunsaturated fatty acids in idiopathic epilepsy treatment in dogs” Wąsik, M., Mikuła, M., Bartyzel, B.J., Strokowska, N., Sablik, P., Uca, Y.O., Koczoń, Acta Sci. Pol. Zootechnica; kwiecień 2016

http://asp.zut.edu.pl/pdf/asp-2016-15-2-350.pdf 

 

“Praca i studia w Wielkiej Brytanii” Weterynaria, Weterynaria; sierpień 2014

https://weterynarianews.pl/praca-studia-wielkiej-brytanii/

 

“Praktyki weterynaryjne w Wielkiej Brytanii”, Weterynaria; czerwiec 2014 https://weterynarianews.pl/praktyki-weterynaryjne-wielkiej-brytanii/

 

“Na praktyki do USA”, Weterynaria; maj 2014

https://weterynarianews.pl/praktyki-usa/

 

“American dream – studia weterynaryjne i praca w USA”, Weterynaria; kwiecień 2014

https://weterynarianews.pl/american-dream-studia-weterynaryjne-praca-usa/

Praktyki studenckie

Podczas studiów odbyłam ponad rok praktyk studenckich na 5 kontynentach. W latach 2011-2014 byłam laureatką stypendium Rektora SGGW za wybitne osiągnięcia naukowe. Między innymi dzięki temu mogłam zgłębiać tajniki medycyny zwierząt dzikich, egzotycznych i domowych i zdobywać praktyczne doświadczenie, które pozwoliło mi później na podjęcie pracy w zawodzie bez obaw.

 • 2013-2014 (listopad-luty) – trzymiesięczne praktyki studenckie w ramach programu Erasmus Practice, Szpital Your Cets Coventry, UK
 • 2013 (grudzień) – dwutygodniowe praktyki na oddziale chirurgii Queen Mother Hospital RVC, Potters Bar, UK
 • 2013 (wrzesień) – trzytygodniowe praktyki w klinice San Francisco SPCA, USA
 • 2010-2013 (lipiec/sierpień) – studenckie praktyki wakacyjne w gabinecie lek. wet. Diany Tarabuły w Krakowie
 • 2013 (marzec) – tygodniowe praktyki w Dupont Veterinary Clinic w Waszyngtonie, USA 
 • 2013 (luty) – trzytygodniowe praktyki w klinice VCA Veterinary Specialists w San Francisco, USA
 • 2012 (luty) – dwutygodniowy wolontariat w Kenya Wildlife Service w Nairobi, Kenia
 • 2012 (sierpień) – tygodniowy wolontariat w fundacji ARCAS, Gwatemala
 • 2012 (wrzesień) – trzytygodniowe praktyki w Bird and Exotic Animal Hospital w Pretorii, RPA
 • 2011 (maj) – dwutygodniowe praktyki w Klinice “Cvetnyj Bulvar” w Moskwie, Rosja
 • 2011 (luty) – dwutygodniowy wolontariat w fundacji ASHA w Ahmedabadzie, Indie
 • 2010 (październik) – tygodniowe praktyki w klinice Jaggy Praha, Czechy
92738417_2455441574766468_6570045596206366720_n

Studentka medycyny weterynaryjnej. Wielbicielka czworonogów, czarnej kawy, literatury pięknej oraz gatunku modern classical. W Vetnolimits redaguje artykuły i wspiera zespół w kwestiach organizacyjnych.

Małgorzata Kilijanek

COPYWRITER
23516314_1627363297334002_55044509_o-e1510438083147-300×300

Lekarka weterynarii zainteresowana dermatologią małych zwierząt. Pracuje w Krakowie, gdzie ukończyła studia. Interesuje się komunikacją z klientem i wellness. Wspiera zespół edytorsko. Prywatnie pasjonatka fotografii analogowej.

lek. wet. Marta Rymarczyk

COPYWRITER, PROJECT EXECUTIVE
116-miejska-sesja-fotografia-ślubna-white-bunny-warszawa-e1509896917624

Socjolog z zacięciem IT. Od lat bada ruch internetowy i posiada duże doświadczenie w zakresie nowych metod marketingowych. Zafascynowany mediami społecznościowymi i programowaniem. Odpowiada za zaplecze techniczne każdego projektu.

Wojciech Perchuć

DIGITAL MARKETING MANAGER