Kim jestem?

Fot.: Łukasz Saturczak

Natalia Strokowska, absolwentka wydziału medycyny weterynaryjnej SGGW w Warszawie, rocznik 2014. Specjalistka chorób zwierząt nieudomowionych. Członek Royal College of Veterinary Surgeons. Temat rozprawy doktorskiej: Diagnostyka Distomum musculorum suis u dzików na terenie Polski. Doktorantka Studium Nauk Klinicznych WMW SGGW.

Swoim doświadczeniem oraz ciekawymi przypadkami z mojej pracy dzielę się na moim koncie Instagram @vetnolimits.

Prowadzę firmę VETNOLIMITS, która zajmuje się tłumaczeniami medycznymi (zarówno podczas konferencji, jak i teksty – wykłady, artykuły, abstrakty, prezentacje) oraz nauką języka angielskiego dla lekarzy weterynarii. www.veterinaryenglish.com to projekt stworzony przez lekarza weterynarii, dla lekarzy weterynarii. Dzięki międzynarodowemu doświadczeniu zdobytemu na pięciu kontynentach m.in. w takich krajach anglojęzycznych jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indie, RPA oraz Kenia oraz nauce języka angielskiego od ponad 20 lat, stworzyłam autorski kurs skrojony na miarę lekarzy, studentów oraz techników, którzy marzą o wyjeździe za granicę, zdobyciu międzynarodowego doświadczenia oraz zmienieniu swojego życia.

Kolejnym dzieckiem VETNOLIMITS jest www.furryvets.com, który zrzesza entuzjastów medycyny zwierząt egzotycznych. Odkąd byłam na studiach zawsze interesowały mnie zwierzęta dzikie i egzotyczne. Pod nazwą tych drugich kryją się między innymi małe ssaki, które są co raz popularniejsze jako zwierzęta domowe. Ze względu na niewielki dostęp do specjalistycznej wiedzy z leczenia chorób tych niezwykłych zwierząt, postanowiłam dać polskim i zagranicznymlekarzom weterynarii szansę udziału w najwyższej klasy konferencjach i szkoleniach praktycznych z najlepszymi specjalistami w tej dziedzinie.

Fot.: Wojciech Perchuć

W czasie pomiędzy projektami zawodowymi związanymi z VETNOLIMITS podróżuję doWielkiej Brytanii, gdzie pracuję na krótkie kontrakty jako tzw. locum veterinarian dla różnych lecznic i szpitali weterynaryjnych. Zajmuję się konsultowaniem, profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem psów i kotów oraz zwierząt egzotycznych. Wykonuję również podstawowe zabiegi chirurgiczne oraz stomatologiczne.

Pochodzę z Krakowa, jednak od studiów mieszkam w Warszawie. Podróżuję zawodowo po Polsce oraz świecie kilka miesięcy w roku. To właśnie świadomość bycia w ciągłej podróży, poznawania świata, innych kultur, kuchni oraz sztuki sprawia, że czuję, że żyję. Zostałam lekarzem weterynarii, gdyż miałam potrzebę wykonywania zawodu, który jest społecznie potrzebny, wymaga zaangażowania umysłowego i fizycznego oraz sprawia, że ciągle mogę się rozwijać i kształcić.

Pasjonuje mnie uczenie innych. Uwielbiam dzielić się wiedzą i z przyjemnością spędzam czas szkoląc studentów umiejętności praktycznych oraz podstaw chirurgii. Staram się wprowadzać młodych adeptów sztuki weterynaryjnej na trudny i wymagający rynek pracy. Chcę sprawić, żeby poczuli się pewnie wyposażeni w nowe umiejętności oraz aby stali się bardziej konkurencyjni – pomagam im przy pisaniu CV, listu motywacyjnego, aplikacji na staże/praktyki/wolontariat. Od wielu lat odpowiadam pro-bono na setki maili z całego świata z pytaniami o studia weterynaryjne, specyfikę mojej pracy, problemy naszej profesji i wiele innych.

fot.: Marcelina Dąbrowska (Asylum of Wind)

W czasie wolnym oczywiście podróżuję. Nie są to dla mnie wyjazdy tylko na chwilę, staram się podczas nich korzystać z życia, tak jak na co dzień, dzięki temu mogę poznać odwiedzany region przy okazji pracując zdalnie. Wyznaję filozofię ruchu digital nomadism, która umożliwia mi przebywanie w danym miejscu znacznie dłużej niż zazwyczaj na urlopie.

Lubię aktywnie spędzać czas – trenuję na siłowni, tańczę, gram w squasha, ćwiczę jogę, uwielbiam nurkować, być blisko natury. Interesuję się kinem niezależnym oraz muzyką klasyczną, elektroniczną oraz techno. Pasjonuje mnie szeroko pojęta nauka i wiedza o świecie – po prostu muszę wiedzieć jak najwięcej o rzeczach, którymi się zajmuję, miejscach, które odwiedzam, tematach, które są ważne dla świata.

kontakt: natalia@vetnolimits.com

 

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s