Mentoring

Młodzi lekarze weterynarii w ciągu pierwszych 5 lat po studiach zmieniają pracę średnio 3-4 razy z powodu braku mentoringu i niespełnionych oczekiwań. Ja w ciągu sześciu pierwszych miesięcy po studiach pracowałam łącznie w trzech placówkach – odchodziłam z podobnych powodów. To również kwestie, które są mi bardzo dobrze znane z opowieści studentów i lekarzy, którzy zwracają się do mnie o pomoc i radę w dalszym rozwoju kariery. Mój program jest efektem kilkuset godzin rozmów, a także niezliczonych maili i wiadomości od lekarzy weterynarii i studentów z Europy, USA, Azji, Australii, Afryki i Ameryki Południowej, którym dotychczas pomogłam.

Nazywam się Natalia Strokowska i tak jak Ty, miałam wiele razy problem ze znalezieniem mentora na swojej drodze. Odkąd ukończyłam studia weterynaryjne w 2014 roku spotkałam ich na swojej drodze co prawda kilkoro, ale nigdy żadnego, od którego mogłabym się uczyć i chłonąć wiedzę we wszystkich interesujących mnie tajnikach pracy lekarskiej. Wiem jak się czujesz, też pamiętam to uczucie. Kończąc studia notorycznie dopadało mnie myślenie o tym, jak dużo jeszcze nie wiem i jak mam w ogóle zacząć. Wielokrotnie byłam wrzucana na głęboką wodę i po prostu musiałam sobie poradzić. Niejednokrotnie dużo mnie to kosztowało psychicznie, ale z odpowiednim nastawieniem, które budowałam przez całe studia udawało mi się podołać i przezwyciężyć stres. Chciałabym Ci pomóc i dać Ci szansę wzięcia udziału w programie, o którym sama bym marzyła będąc jeszcze na studiach, lub zaraz po ich ukończeniu.

Po prawie 10 latach doradzania i wspierania lekarzy weterynarii i studentów, setkach godzin rozmów 1:1, tysiącach stron napisanych maili i wiadomości, postanowiłam stworzyć
autorski program mentoringowy będący odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Jeśli:

Masz problem z radzeniem sobie ze stresem i komunikacją w pracy,

Szukasz swojej drogi i specjalizacji w weterynarii,

Chcesz nabyć pewności siebie w diagnostyce różnicowej,

Trudni klienci spędzają ci sen z powiek,

Nie wiesz jakie warunki musisz spełnić, aby być wymarzonym pracownikiem i członkiem zespołu,

Nie do końca wiesz, czego tak naprawdę oczekują od ciebie twoi klienci i pracodawca,

Nie wiesz jak rozpoznać swoje wymarzone miejsce pracy, w którym rozwiniesz swoje skrzydła,

Lub chcesz zarabiać więcej, ale nie wiesz jak zacząć.

…to ten program jest zdecydowanie dla Ciebie!

Z badań, które przeprowadził zespół Vetnolimits w 2018 roku wynika, że 90% studentów czuje się niegotowych na stres związany z przyszłą pracą. Niejasne oczekiwania pracodawców lub pozostawianie młodych lekarzy samodzielnie bez wsparcia sprawiają, że wielu traci pewność siebie, zaś niektórzy w krótkim czasie ulegają wypaleniu zawodowemu i zmieniają branżę. Ostrożne kalkulacje, a także dogłębne monitorowanie rynku pozwalają  założyć, że prawie 40% absolwentów znika z rynku pracy do 5 lat po studiach. Wiele osób nigdy nie podejmuje pracy w zawodzie. Młodzi lekarze są często niegotowi na rozwiązywanie konfliktów z klientami i współpracownikami, a także komunikację z klientem. Praca zespołowa i pozytywne przywództwo to zaś tematyka pomijana na każdym etapie edukacji. Wielu studentów i lekarzy ma problem z odpowiednim zadbaniem o siebie – swój dobrostan psychiczny, czas wolny, odpoczynek, spożywanie wartościowych posiłków, sen.

Istnieją cztery najważniejsze kwestie, które odróżniają lekarza, który jest zadowolony ze ścieżki swojej kariery od tego, który jest rozczarowany:

  • Wsparcie ze strony przełożonego, miejsca pracy i środowiska weterynaryjnego,
  • Szansa na rozwój kariery (klinicznej oraz w organizacji),
  • Umiejętność utrzymania motywacji i pozytywnego nastawienia,
  • Poczucie wspólnoty (z zespołem, klientami, profesją).

Niestety są to tematy nieporuszane przez program studiów. Zaś w późniejszej pracy w placówce weterynaryjnej niejednokrotnie nie starcza na nie czasu, bądź są niedostatecznie zaadresowane. Część ZLZ nie sprzyja absolwentom, stawiając wysokie oczekiwania, bez odpowiedniego poprowadzenia przez program stażowy (lub wczesny okres zatrudnienia). To właśnie podczas pierwszego roku po studiach absolwent powinien rozwinąć kluczowe umiejętności miękkie (w Polsce nienauczane podczas programu studiów) i twarde, które uczynią z niego samodzielnego lekarza.

Struktura Programu

Program składa się z 15 modułów w postaci cotygodniowych webinarów online w jeden stały dzień tygodnia. Jeden moduł trwa ok. 60 minut + czas na pytania od uczestników. 

Podczas pierwszego bezpłatnego webinaru (webinar “0”) wspólnie ustalimy cele Twojej nauki, porozmawiamy o założeniach i spodziewanych efektach programu, a także przedyskutujemy tematykę poszczególnych modułów oraz rozwiejemy Twoje wątpliwości. Najbliższy webinar już 16 kwietnia 2020 (czwartek) o g. 20.30 na Fanpage Vetnolimits na Facebooku.

Następnie, jeśli zdecydujesz się na naukę, czeka Cię 4 miesiące intensywnej pracy ze mną i cotygodniowych spotkań podczas webinarów online.

Bezpłatny webinar "0" - 16.04.2020, g. 20:30

Zapraszam na “0” webinar wprowadzający w tematykę programu mentoringowego, który odbędzie się na fanpage’u na Facebooku – sprawdź wydarzenie.

Mentoring w weterynarii

Darmowy webinar o programie mentoringowym.

Opublikowany przez Vetnolimits Czwartek, 16 kwietnia 2020

1 - Odpowiednie nastawienie 23.04.2020 g. 20:30

Jak przezwyciężyć syndrom oszusta (ang. impostor syndrome), walczyć z perfekcjonizmem i uwolnić się od negatywnych myśli, które powstrzymują Cię przed sięganiem po swoje cele? Przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu, motywacja i utrzymywanie pozytywnego nastawienia.

2 - Badanie kliniczne i dokumentacja, 30.04.2020 g. 20:30

Badanie kliniczne bez tajemnic i sztuka prowadzenia notatek. Przepis na sukces i spokój wewnętrzny.

3 - Perfekcyjna wizyta lekarska, 7.05.2020 g. 20:30

Perfekcyjna wizyta lekarska – wywiad chorobowy, komunikacja i zarządzanie czasem wizyty.

4 - Diagnostyka różnicowa i krytyczne myślenie, 14.05.2020 g. 20:30

Tajniki diagnostyki różnicowej – krytyczne myślenie, a spokój wewnętrzny. Protokoły postępowania klinicznego, a myślenie “outside of the box”. Kiedy schematy wpędziły mnie w kłopoty?

5 - Komunikacja i budowanie więzi, 21.05.2020 g. 20:30

Sztuka przekazywania niepomyślnych wieści i opieka nad zwierzęciem przewlekle chorym. Weterynaria oparta na więzi z opiekunem zwierzęcia. Inteligencja emocjonalna, empatia, a efektywna komunikacja.

6 - Finansowy ninja i królowa negocjacji, 28.05.2020 g. 20:30

Generowanie zysku dla praktyki, negocjowanie wynagrodzenia i warunków zatrudnienia, a niezależność finansowa. Sztuka negocjacji – szczęśliwy lekarz, opiekun i zadowolony pracodawca.

7 - Klinika marzeń i mentoring, 4.06.2020 g. 20:30

Jak rozpoznać praktykę, która stanie się Twoim wymarzonym miejscem pracy, w którym szef pozwoli Ci rozwinąć skrzydła? Jak rozpoznać prawdziwego mentora i być nim dla innych?

8 - Nauka poprzez błędy, 18.06.2020 g. 20:30

Nauka na własnych błędach i wyciąganie wniosków. Błędy poznawcze, a ich konsekwencje w praktyce. Sztuka przyznawania się do błędu. Opowiem Ci również, co mi nie wyszło albo kiedy się myliłam i jak udało mi się te kwestie wyjaśnić z opiekunem zwierzęcia.

9 - Cechy idealnego lekarza, 25.06.2020 g. 20:30

Wymarzony członek zespołu. Praca zespołowa a na samodzielnym stanowisku. Sztuka komunikacji i rozwiązywania sporów.

10 - Przywództwo i feedback, 2.07.2020 g. 20:30

Lekcja przywództwa. Dlaczego wszyscy jesteśmy liderami, nawet zaraz po skończeniu studiów? Czy da się być lubianą i szanowaną jednocześnie, szczególnie będąc kobietą? Sztuka udzielania i przyjmowania feedbacku.

11 - Zarządzanie czasem i sobą, 9.07.2020 g. 20:30

Praca pod presją czasu bez dodatkowego stresu. Zarządzanie sobą w kryzysie. Dlaczego warto mówić “nie wiem” i nie bać się prosić o pomoc?

12 - Sukces zawodowy, 16.07.2020 g. 20:30

Jak odnieść sukces jako lekarz weterynarii zdobyć niezależność finansową? Czy coaching działa? Cele i narzędzia pracy z nimi. CV, list motywacyjny i rozmowa kwalifikacyjna.

13 - Specjalizacja i ścieżki kariery, 23.07.2020 g. 20:30

Ścieżki rozwoju jako specjalista i szukanie własnej niszy. Studia specjalizacyjne vs. kursy i szkolenia – wady i zalety i wymierne efekty. Tytuł przy nazwisku vs praktyczne doświadczenie i wiedza. Jak wyznaczyć swoje cele związane z karierą zgodne z marzeniami i jak je realizować?

14 - Na swoim czy u kogoś?, 30.07.2020 g. 20:30

Praca u kogoś czy własna praktyka? Na swoim czy z kimś? Wady i zalety. Różne formy zatrudnienia.

15 - Weterynaria i co dalej?, 6.08.2020 g. 20:30

Podsumowanie programu. Cele na przyszłość i proces ustawicznego kształcenia. Czy weterynaria jest dla Ciebie? A jeśli nie weterynaria, to co? Kompetencje przyszłości i transferowalne umiejętności lekarzy weterynarii. Dywersyfikacja dochodu.

Dla kogo jest ten program?

Dla studentów medycyny weterynaryjnej każdego roku oraz lekarzy, którzy czują, że chcą się dowiedzieć czegoś więcej w zakresie budowania kompetencji miękkich. Jeśli chcesz przejąć kontrolę i pomyśleć szczerze o swoim rozwoju kariery - ten kurs jest dla Ciebie.

Dla kogo nie jest ten program?

Dla tych, którzy oczekują gotowych rozwiązań, uniwersalnego sposobu “easy-fix”, niecierpliwych i myślących, że po tym kursie wszystko magicznie się zmieni. To dopiero początek Twojej pracy nad sobą i wszystko w Twoich rękach. Nie da się odnieść sukcesu, bez pracy i poświęconego czasu i uwagi. Jeśli poza cotygodniowym webinarem nie chcesz czytać dodatkowych materiałów, rozwiązywać zadań, pisać esejów, włączać się aktywnie w dyskusję - to nie jest program dla Ciebie. Jeśli nie lubisz być częścią grupy, unikasz interakcji i nie cierpisz mieć radości ze wspólnej nauki - nie aplikuj! Jeśli nienawidzisz zmian i pracy nad sobą - tym bardziej 😉 To będzie wyzwanie i początek pewnego procesu, musisz wiedzieć, na co się piszesz!

Ten program jest też doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i przemyśleń z innymi uczestnikami kursu. Jeśli chcesz poszerzyć swoją naukę poza standardową wiedzę zdobytą podczas nauki na uczelni – ten kurs jest dla Ciebie. Podzielę się z Tobą moją praktyczną wiedzą i doświadczeniem, które pozwoliły mi na zaprojektowanie swojej ścieżki kariery i zdobycie niezależności finansowej.

Dlaczego warto dołączyć?

  • Chcesz się rozwijać i wziąć odpowiedzialność za swoją ścieżkę kariery. 
  • Chodzisz na praktyki lub pracujesz w miejscu, w którym nie otrzymujesz dostatecznie dużo wsparcia.
  • Chcesz zarabiać lepiej, budować silniejsze relacje z klientami i kolegami z pracy.
  • Pracujesz w placówce, gdzie po prostu nie ma czasu lub chęci na dodatkowe szkolenie w tym zakresie (bez obwiniania – dobrze wiem, jak ciężko jest o mentoring i dzielenie się wiedzą w praktyce).
  • Wiesz, że możesz wszystkiego dowiedzieć się ode mnie w formie ustrukturyzowanego kursu, co mnie samej zajęło kilka dobrych lat. 
  • Chcesz odnieść sukces i poznać innych, którzy myślą podobnie.

Pierwsze lata kariery to bardzo ekscytujący, ale też stresujący i oszałamiający okres. Część lekarzy już po roku, czy dwóch, doświadcza wypalenia zawodowego i jedyną szansą dla nich jest zmiana zawodu. To niepodważalna strata dla naszej profesji i osobista tragedia tych osób. Po tylu latach nauki i wyrzeczeń, zainwestowanego czasu, pieniędzy i energii coś, co miało być spełnieniem marzeń, dla wielu osób staje się udręką.

Prawda jest taka, że tego problemu da się zupełnie uniknąć, ale tylko wtedy, kiedy będziesz mieć silną grupę wsparcia i skupisz się na nauce kluczowych umiejętności. Dzięki mojemu programowi mentoringowemu jesteś w dobrym miejscu, żeby zacząć 🙂

Wydaje mi się, że spędziłem znaczną część mojego życia - prawdopodobnie za dużo - po prostu stojąc i gapiąc się. James Herriot

Ile kosztuje udział?

1 webinar
promo: 29 zł, cena standardowa: 39 zł
dostęp do 1 wybranego webinaru
5 webinarów
promo: 135 zł (cena standardowa: 180 zł)
dostęp do 5 wybranych webinarów
15 webinarów
500 zł, (cena standardowa: 585 zł)
dostęp do wszystkich webinarów i ćwiczeń oraz możliwość uzyskania certyfikatu

Jak aplikować?

Wystarczy, że przejdziesz do naszego sklepu, wypełnisz formularz zakupu i opłacisz cały kurs lub wybrane przez siebie webinary (wiem, że mogą Cię interesować konkretne tematy). Co tydzień 30 minut przed webinarem będziesz otrzymywać e-mail z linkiem do naszych zajęć. Do zobaczenia niebawem! Zadbaj o dobre połączenie internetowe.

Program ruszył 23.04.2020 (czwartek) o 20:30.

Najczęściej zadawane pytania

Nie zawsze będę mieć możliwość być przy komputerze w czwartek o 20:30. Czy mogę jakoś obejrzeć nagranie?

Webinary będą dostępne przez 48 godzin tak, aby wszyscy mieli możliwość je obejrzeć. Utrzymujemy formułę Live co tydzień aby zmotywować naszych uczestników do regularnej pracy i cotygodniowej rutyny, która pomaga w usystematyzowaniu wiedzy. Po każdym webinarze następnego dnia przesyłamy wszystkim podsumowanie z dodatkowymi materiałami.

Nie dostałam maila z dostępem do webinaru, a opłaciłam go. Co robić?

Zajrzyj do skrzynki SPAM, folderu Inne lub Oferty. Maile od nas często się tam zapodziewają. Podczas Webinaru czuwamy, aby wszyscy mogli się zalogować jesteśmy w kontakcie mailowym info@vetnolimits.com lub poprzez messenger na Facebooku. Skontaktuj się z nami tą drogą.

Czy wysyłacie prezentacje?

Webinary będą w formie wideoprezentacji ze slajdami – czyli teoria i dyskusja. Nie wysyłamy samych prezentacji, gdyż tematyka jest bardzo miękka i przy skupieniu można wszystko odtworzyć. Również chcemy zmotywować naszych uczestników do regularnej samodzielnej pracy i skupienia podczas nagrań wideo.

Jak wyglądają ćwiczenia praktyczne?

Z tygodnia na tydzień wysyłamy dodatkowe tematy do doczytania np. linki do artykułów, zadania do rozwiązania np. sytuacja z pracy wymagająca krytycznego myślenia, ethical assessment, miniesej do napisania na temat związany z pracą (ale też bez przesady, nie co tydzień). Nie będzie tego bardzo dużo. Prawdopodobnie ok. 1-1,5h maks. ekstra pracy, żeby się jeszcze zagłębić w temat. Niektórzy chcą jeszcze doczytać, sprawdzić, utrwalić temat. Kurs jest bardzo miękki, słuchając ze skupieniem i angażując się w dyskusję, pytania, quizy, ankiety itp. jest w się w stanie usystematyzować wiedzę 🙂 

Jestem dopiero na 3 roku studiów, czy to nie za wcześnie żeby wziąć udział w programie?

Program jest przygotowany przede wszystkim z myślą o studentach. Poruszane tematy wchodzą w skład przedmiotów z komunikacji, krytycznego myślenia, zarządzania i marketingu. W krajach anglosaskich są one częścią programu studiów weterynaryjnych. Tak naprawdę to właśnie wielki plus, że bierzesz udział w programie na studiach, bo wcześniej przyswoisz kluczowe rzeczy potrzebne Ci w dalszej pracy klinicznej. Niestety w Polsce nie mamy zajęć tego typu, brakuje również szkoleń w tym zakresie. Dlatego nasz program jest unikatowym połączeniem interdyscyplinarnej wiedzy i umiejętności miękkich, które są tak samo ważne, jak umiejętności kliniczne. Dlatego i studenci i lekarze zyskają na udziale

Czy będzie druga edycja?

Oczywiście, jeśli zbiorą nam się chętni. Na razie zapraszamy na pierwszą 🙂

Masz pytania? Napisz!

Twoje imię (wymagane)

Adres email (wymagany)

Temat

Treść wiadomości

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z polityką prywatności VETNOLIMITS Natalia Strokowska z siedzibą w Krakowie, ul. Brogi 16/2 31-431.


{"cart_token":"","hash":"","cart_data":""}