CPD za free

DSC02483W wolnym czasie, w miarę możliwości jeździmy na zajęcia CPD (ang. Continuous Professional Development) do Willows Referral Centre w Shirley. To bardzo popularna forma dokształcania się, a renomowane kliniki oraz uczelnie oferują mnóstwo ciekawych kursów. Część z nich jest oczywiście płatna i dosyć kosztowna, lecz zdarzają się tez darmowe kursy, jak np. ww. w Willows. Ze względu na fakt, że Your Vets kieruje sporo przypadków do tzw. ‚second opinion’, tamtejsi specjaliści przyjeżdżają tez do nas do szpitala i prowadzę specjalnie dedykowane zajęcia – tak było w przypadku genialnego Roba White’a (specjalisty chirurgii miękkiej) oraz Karen Welsch (anestezjologia). Wyobraźcie sobie mieć takie sławy na jeden wieczór na wyłączność i móc zadać wszystkie pytania i dostać na każde  z nich odpowiedź… cudowna sprawa!

Dotychczas byłam w Willows na zajęciach z neurologii, chirurgii oraz ortopedii prowadzonych przez tamtejszych dyplomowanych specjalistów. Do tego praktycznie cały czas w okolicy coś się dzieje, wystarczy się tylko rozejrzeć. W internecie dostępnych jest sporo ciekawych darmowych webinarów, np organizowanych przez VETS4PETS. Najbliższy w moje urodziny, 20 marca – Recognition and Treatment of Heart Failure. Jest  to świetna i darmowa metoda do pogłębiania swojej wiedzy a także fachowego słownictwa w języku angielskim.

Świetne webinary oferuje też VETGRAD.COM. Kursy najczęściej sponsorowane są przez firmy farmaceutyczne. To prawdziwa skarbnica wiedzy i ukłon w naszą stronę, wystarczy tylko sięgnąć. Szkoda, że w Polsce ta praktyka jeszcze nie jest tak popularna. Może wynika to z faktu, że mamy tylko 4 dyplomowanych europejskich specjalistów?

Sporo opcji proponuje też Facebook, moja ulubiona to VetGirl, gdzie regularnie z koleżanką udzielamy się w rozwiązywaniu pyociekawych diagnostycznych case’ów zamieszczanych przez użytkowników. Dzisiaj ukazało się moje zdjęcie :) Poza tym jest Clinician’s Brief, BSAVA i wiele innych. Warto polubić strony renomowanych uczelni weterynaryjnych oraz organizacji, zeby być ze wszystkim na bieżąco. Ruszcie głową – wszystko na wyciągnięcie ręki :)

Za tydzień wracam ze stypendium i…wywracam wszystko do góry nogami!

Reklamy