Kongres Association of Veterinary Students UK&Ireland w Nottingham

DSC02463 (1024x768)W dniach 24-26 stycznia wzięłam udział w studenckim kongresie weterynaryjnym na Uniwersytecie Nottingham. Sprawa wyszła jak zwykle dość spontanicznie, gdyż jedna ze studentek z RVC nie mogła w nim uczestniczyć i ogłosiła się na Facebooku, a ja odkupiłam od niej bilet za 50 funtów. A że z Coventry do Nottingham droga niedaleka-postanowiłam się wybrać i nawiązać parę nowych znajomości.

Na miejscu w Kegworth gościli mnie u siebie Jess i Ben, studenci 4 roku. Już pierwszego wieczoru miał miejsce tzw. bar crawl, gdzieDSC02472 wyśmienicie bawiliśmy się do 4 nad ranem w lokalnych klubach. Następnego dnia, 250 mocno ‚zmęczonych’ studentów weterynarii ze wszystkich brytyjskich (Londyn, Edynburg, Liverpool, Glasgow, Bristol, Cambridge oraz Nottingham) oraz irlandzkich (Dulin) oraz ja (Warszawa;) zaczęliśmy intensywny program konferencji. Genialny Rob White rozpoczął wykładem o wound management, następnie udałam się na careers fair, gdzie mogłam porozmawiać z członkami RCVS jak wygląda rejestracja w Anglii, dowiedzieć się o kilku nowych ofertach pracy dla new gradów oraz na czym polega kształcenie ustawiczne dla absolwentów.

DSC02466 (1024x768)Po lunchu uczestniczyłam w trzech świetnych wykładach – pierwszy wygłoszony przez genialnego Seana McCormacka o najczęstszych chorobach gadów. Polecam śledzić go na Twitterze, gdzie regularnie wrzuca ciekawe przypadki –> ExoticPetVet. Następnie Fabio Stabile z Animal Health Trust opowiedział o protokołach postępowania w nagłych przypadkach neurologicznych i jak ważne jest jak najszybsze przerwanie drgawek. Pamiętajcie, że wprowadzenie w śpiączkę propofolową nie jest leczeniem i że tylko podanie diazepamu lub midazolamu może zatrzymać wyładowania elektryczne w mózgu. Ostatni wykład tego dnia był poprowadzony przez przedstawicielkę firmy Onswitch, która opowiadała, jak dostać pierwszą wymarzoną pracę. To coś, co szczególnie mnie zainteresowało, gdyż w ogóle ten temat nie jest poruszany w polskich szkołach. O tym, jakDSC02468 (1024x768) zainteresować sobą pracodawcę, jak napisać dobre CV, jak być zaproszonym na interview i jak się zachować przeczytacie TUTAJ.

Tego dnia noc była długa, bawiliśmy się wyśmienicie na studenckim balu – nie ukrywam, że chłopaki z Edynburga w kiltach oraz reszta gentlemanów w smokingach zrobiła na mnie niemałe wrażenie. Strona żeńska też bardzo się postarała-były suknie, obcasy, wystrzałowe kreacje. Zabawa była pyszna, tak samo jak jedzenie. Poznałam również przemiłą polską studentkę z Nottingham – Agatę, która tak jak ja uwielbia świnki morskie. To był bardzo owocny dzień!

Następnego dnia (ledwo żywa po dwóch prawie nieprzespanych nocach ;) wysłuchałam wykładu z sokolnictwa oraz uczestniczyłam w practical sessions z echo serca. Teraz wiem, jak obsłużyć DSC02469 (1024x768)echokardiograf oraz jak przyłożyć głowicę aby uzyskać D i L-axis oraz nawet M-mode! Kolejny raz-wystarczyła godzina, trochę dobrych chęci prowadzącego oraz przejrzyste materiały. Pomimo dwóch fakultetów, które wybrałam na SGGW (kardiologia oraz kardiologia w praktyce) jakoś ten temat był zawsze skrzętnie omijany… ;)

Genialny weekend, mnóstwo nowych informacji, ciekawe ćwiczenia, świetni poznani ludzie… Żałuję trochę, że już kończę studia. Nauka na Wyspach, to zupełnie inna bajka. Muszę też podkreślić, że na prawdę jestem pod wielkim wrażeniem współpracy studentów, przyjaznej atmosfery jaka wśród nich panuje i ogólnego entuzjazmu. Jest to tak zupełnie nowe i inne doznanie od tego, co spotykałam dotychczas na uczelni w Polsce. Mam nadzieję, że kiedyś coś zmieni się na lepsze!

DSC02464 (1024x768) DSC02467 (1024x768) DSC02470 (1024x768) DSC02471 (1024x768)

Robin Hood z Sherwood pochodził z okolic Nottingham
Robin Hood z Sherwood pochodził z okolic Nottingham
Reklamy