Praktyki w San Francisco SPCA i kongres PSLWMZ już niedługo

źródło: http://anya17.co.uk/blog/archives/2013/04/07/usa-premiere-for-anya17/san-francisco-fog-sunset-3/
źródło: http://anya17.co.uk/blog/archives/2013/04/07/usa-premiere-for-anya17/san-francisco-fog-sunset-3/

W sobotę 28 września na miesiąc lecę do… no tak, Kalifornii :) Coś znowu u nas robi się szarawo i zimno, to znak, że trzeba stąd zmykać dogrzać się w jakieś przyjemniejsze miejsce. Uległam znowu namowom przyjaciół, którzy zgodnie orzekli, że jak nauka surfingu – to najlepiej październikowe fale u wybrzeży Santa Barbara. I do tego…ta pogoda!

Tym razem spędzę trzy tygodnie w San Francisco Society for Protection and Care of Animals. Jest to drugi największy szpital weterynaryjny w Ameryce Północnej. Na miejscu będę zajmować się tzw. ‚shelter medicine’, interną, opieką nad pacjentami szpitalnymi, diagnostyką obrazową oraz przygotowaniem zwierzaków do adopcji. Jeśli chodzi o chirurgię, mogę oczywiście przyglądać się wszystkim zabiegom, jednak prawo5ae5db305750f97d2c4c086e6adbb288 kalifornijskie uściśla, że w procedurach chirurgicznych mogą uczestniczyć TYLKO studenci dwóch kalifornijskich szkół w tym UC Davis (czyli studenci z USA spoza stanu również nie mogą w nich czynnie uczestniczyć).

Chyba miałam znowu niezwykłe szczęście, bo po otrzymaniu mojego maila w zeszłym tygodniu koordynator externshipów w odpowiedzi spytał, czy chodzi mi o termin w roku 2013 czy 2014, bo zazwyczaj staże ustala się z rocznym wyprzedzeniem! Znalazło się jednak dla mnie miejsce na wrzesień/październik i od poniedziałku zaczynam pracę w SPCA :)

Pamiętacie jak pisałam o kampanii „Sorry ludzie, ale to szpital dla zwierząt„? To właśnie SF SPCA jest jej autorem :)

Trzy tygodnie spędzam na praktykach, zaś ostatnich kilka dni zamierzam poświęcić na wizytę u serdecznego znajomego z couchsurfingu – Derika w Los Angeles, skąd jedziemy do San Diego do największego i najsłynniejszego na całym świecie oceanarium, stamtąd do Las Vegas, którego nie udało mi się odwiedzić ostatnim razem. Do tego wizyta w Grand Canyon i błotne gejzery w Zion National Park. Oj będzie się działo…

źródło: http://www.itinerarist.com/united-states/hiking-in-the-grand-canyon/
źródło: http://www.itinerarist.com/united-states/hiking-in-the-grand-canyon/

Po powrocie z USA wracam do Warszawy prosto na warsztaty z okulistyki i kongres Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Małych Zwierząt, gdzie pracuję jako tłumacz. Również dzięki zaufaniu i docenieniu mojej zeszłorocznej pracy przez dra Zbigniewa Blimke w tym roku samodzielnie przetłumaczyłam całe materiały konferencyjne. Kongres odbywa się w hotelu Gromada w dniach 25-27 października. Serdecznie wszystkich zapraszam, szczegóły tutaj: http://www.pslwmz.org.pl/index.php/po-xx-kongresie-pslwmz

Na kongresie wystąpią takie sławy jak specjalista neurologii dr Thomas Flegel z Uniwersytetu w Lipsku, czy wybitny okulista profesor emeritus Peter Bedford z Royal College of Veterinary Surgeons. Do zobaczenia!

logo2

Reklamy

2 thoughts on “Praktyki w San Francisco SPCA i kongres PSLWMZ już niedługo

  1. na podstawie art. 23 kodeksu cywilnego dobra osobiste, w tym godność ludzka podlegają ochronie. zapraszam do zapoznania się z również z art. 214 kodeksu karnego, który mówi o konsekwencjach publicznego obrażania. jeśli wulgarne i obraźliwe komentarze będą się powtarzać, sprawa będzie zgłoszona na policję. to samo tyczy się próby wyłudzenia informacji drogą mailową podszywając się pod kogoś innego oraz obraźliwych telefonów z zastrzeżonego numeru.

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s