Światowy Kongres Weterynaryjny już za dwa tygodnie!

wvc2013Od 17 do 20 września będę w Pradze na 31 światowym kongresie weterynaryjnym. Żeby tego było mało, World Veterinary Association obchodzi w tym roku swoje 150 urodziny! Ostatni raz Kongres odbywał się w Europie właśnie w tym mieście w  2006 roku, a wcześniej w Moskwie w 1979. Dlatego tym bardziej grzechem byłoby nie pojechać, skoro jest już tak blisko! Jest to największa tego typu impreza weterynaryjna na świecie. Co więcej, zostałam zaakceptowana jako prelegent w sekcji zwierząt egzotycznych i będę reprezentować Polskę przed szerokim gremium słuchaczy. Zaprezentuję pracę, która jest podsumowaniem praktyk w RPA i nosi tytuł „Choroba metaboliczna kości (MBD) u małp miniaturowych”. Za tę pracę otrzymałam dotychczas III miejsce na międzynarodowej konferencji kół naukowych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, była też wygłaszana na konferencji chorób zwierząt egzotycznych na Uniwersytecieamv Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Jestem bardzo podekscytowana, że spotkał mnie taki zaszczyt zwłaszcza, że nie jestem jeszcze lekarzem weterynarii. To największe wyróżnienie naukowe jakie mnie w życiu spotkało. Kiedy pomyślę o tym, że już niedługo będę słuchać na żywo wykładów legendarnej guru  i autorki biblii chirurgii weterynaryjnej Theresy Fossum, to aż mam gęsią skórkę :)

pobrane

Na sam koniec chciałabym serdecznie podziękować profesorowi Krzysztofowi Anuszowi, że we mnie uwierzył. Dzięki dofinansowaniu z Warszawskiej Izby Weterynaryjnej mogłam pokryć większość opłaty konferencyjnej i wziąć udział w całym wydarzeniu.

Nie wiem, czy wiecie, ale mój ukochany Kraków jest oficjalnym kandydatem na gospodarza kongresu w roku 2017… :)

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s