If you’re going to San Francisco, be sure to wear some flowers in your hair… :)

źródło: http://www.vcaspecialtyvets.com/san-francisco

Nareszcie! Po tak wykańczającej, ale pozytywnie sfinalizowanej sesji w końcu mogę zająć się tym co kocham najbardziej! Pracą ze zwierzakami i podróżami :) Po szczęśliwie zdanym killerze-czteropaku (interna, choroby zakaźne, rozród i chirurgia małych zwierząt) udałam się na 3 dni do domu do Krakowa, żeby odpocząć i poświętować z przyjaciółmi. W tym semestrze zrealizowałam jeszcze 3 fakultety z VI roku:

– choroby zwierząt egzotycznych

– kardiologia psów i kotów w praktyce

– zarządzenie lecznicą weterynaryjną

Tym samym mam wolny ostatni semestr studiów, realizując staż w SF i w przyszłym roku mogę wyjechać na dłużej… ale o tym pewnie usłyszycie niedługo ;)

Teraz piszę już do Was z Berlina, skąd jutro lecę do Dusseldorfu i dalej do Los Angeles, gdzie dolatuję jutro o 14 lokalnego czasu. Spędzam tam jeden dzień – poopalam się na plaży i odwiedzę Hollywood i dalej wsiadam w Megabus do San Franscisco żeby wieczorem 11 lutego dotrzeć na miejsce, skąd odbiera mnie… Mark i Katie :)

Przez najbliższy miesiąc śpię u Katie, dzięki jej gościnności. :) A od wtorku od 8 rano rozpoczynam mój externship w… SAN FRANCISCO VETERINARY SPECIALISTS!!! Jednej z najlepszych klinik na zachodnim wybrzeżu USA. To dla mnie wielki zaszczyt, że zostałam zaakceptowana, jako studentka zza granicy. Doceniono moje zaangażowanie i doświadczenie i mam szansę uczyć się od najlepszych specjalistów z zakresu m.in. chirurgii, neurologii, kardiologii i onkologii małych zwierząt. Tym samym te praktyki umożliwią mi zaliczenie staży z zakresu medycyny małych zwierząt u mnie na SGGW, także dwa w jednym! Aha, bo oczywiście pytacie mnie, jak to wszystko robię i jak załatwiam praktyki – po prostu piszę maila z zapytaniem, czy mogę przyjechać w konkretnym terminie. Żeby aplikować na externship (studenci) lub intership (absolwenci) wchodzicie na stronę http://www.vcahospitals.com/ gdzie po prawej stronie znajduje się zakładka Careers i dalej –> Veterinary Students. Musicie wybrać tez lokalizację, gdyż szpitali VCA w USA jest ok 500! :)

źródło: http://blog.goodwillion.com/events/beta-launching-in-san-francisco.html

Dostaję od Was coraz więcej maili, za które serdecznie dziękuję – jesteście moim wsparciem i inspiracją. Serdeczne Dzięki dla Michała (I rok WET Lublin) oraz Mai (III rok WET Worcław) za słowa wsparcia – mam nadzieję, że mogę pomóc i uda Wam się spełnić ważne weterynaryjne marzenia!

Dam znać, jak to będzie z relacją z praktyk, gdyż podpisując umowę o praktyki musiałam obiecać, że nie będę publikować nic w Internecie – Amerykanie są na tym punkcie bardzo wyczuleni, szczególnie tak renomowane miejsca. Zaczyna robić się poważnie, to już nie wolontariat w normalnym gabinecie ;) Mam nadzieję, że uda mi się z nimi dogadać i po akredytacji umożliwią mi umieszczenie relacji. Pozdrawiam Was serdecznie!

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s