Gastroenterologia VetCo, sesja i wiosenne plany…

IMG_20130111_232430
niezbędnik sesyjny :) prosiak Edward wspiera w trudnych chwilach!

Od mojego powrotu ze Stanów imprezowy rozkład jazdy na najbliższy czas wygląda tak:

10 stycznia – Choroby Zakaźne

14 stycznia – Chirurgia, Choroby Zakaźne

15 stycznia – Interna

16 stycznia – Higiena Produktów poch. Zwierzęcego

17 stycznia – Dietetyka

22 stycznia – Choroby zw. Egzotycznych, Interna

23 stycznia – Ptaki

24 stycznia – Kardiologia teoria, Kardiologia praktyka

26 stycznia – Administracja weterynaryjna

31 stycznia – Ptaki Egzamin

5 lutego – Egzamin „Czteropak”: Interna, Rozród, Zakaźne, Chirurgia małych zwierząt

Jak można przebrnąć przez taki sajgon? Otóż trzeba mieć genialny umysł, być odpornym na stres i nie poddawać się paranoi, umieć przystosować się do życia ameby i zadowolić się baaaardzo krótkim snem, przez dłuższy okres czasu – słowem wszystkie niezbędne umiejętności studenta weterynarii. Jeśli wszystkim chętnym na studia weterynaryjne wydaje się, że to łatwe i przyjemne – od razu uprzedzam – witamy w krainie Mordoru – wszyscy chcą Ci dać po łbie, ciągle się czołgasz przez jakieś krzaki, czasem przemkniesz… ale i

mały buziak - wielka radość. Dobrze mieć przy sobie Żanetę - opieprzy kiedy musi, przytuli jak smutno!
mały buziak – wielka radość. Dobrze mieć przy sobie Żanetę – opieprzy kiedy musi, przytuli jak smutno!

tak nic nie umknie oku Saurona i na koniec i tak okaże się, kto najlepiej się przystosował. Te studia to na prawdę długa i żmudna wędrówka. Ale nagroda jest bezcenna…możliwość leczenia zwierzaków! I co najważniejsze… jeśli są z nami nasi przyjaciele, to żaden potwór nam nie straszny. Aktualnie z Żanetą tworzymy mocny team wkuwający i pykamy wspólnie zaliczenia, na serio polecam naukę z drugą osobą – motywacja 200% plus zaangażowanie w naukę wszystkich zmysłów, dobre poczucie humoru i sukces murowany!

W ciągu czterech tygodni mam…. 14 zaliczeń, czasem po dwa dziennie. :) Na szczęście w sesji (ostatnie 2 tyg.) wychodzi po 1 w tygodniu, ale zaliczenie każdego z nich osobna wymaga nie lada wysiłku. Aktualnie jestem w okolicach połowy i nie ukrywam, że powoli mózg mi się lasuje ;) Jak jedne rzeczy idą mi genialnie bez wysiłku, tak inne wymagają siedzenia dwa razy tyle, co normalnie. Część z nich to istna loteria, a nieliczne mają jakikolwiek związek z rzeczywistym sprawdzeniem wiedzy studenta. Także moi drodzy, sesja na weterynarii trwa zazwyczaj około miesiąca. W tym roku, w przeciwieństwie do dwóch poprzednich (wyjazd do Indii i Wschodniej Afryki), podchodzę do egzaminów w pierwszym terminie… staram się izolować od ludzi, bo nie lubię jak udziela mi się stresowa atmosfera szkoły :) W każdym razie aktualnie cały wolny czas poświęcam na bieżące zaliczenia żeby….

Już 10 lutego znowu polecieć do USA!!!! Nie mogłam się oprzeć promocji Berlin-Los Angeles za 2017 zł. Z LA oczywiście jadę do… San Francisco! (znowu promocja Megabus 12 dolarów w obie strony :) Na miejscu moi nowi znajomi oraz Mark ugoszczą mnie u siebie, więc szczęśliwie odejdą koszty zakwaterowania. W SF spędzę 3 i pół tygodnia na praktyce w jednej z najlepszych klinik weterynaryjnych z zakresu medycyny małych zwierząt. Stany tak mi się spodobały, że poszłam za radą Marka i postanowiłam wykorzystać swoją szansę. Do odważnych świat należy! Z powrotem wracam 9 marca. Dobra, dobra – tym razem sama płacę za bilet, w związku z tym aktualnie żywię się tylko ziemniorami i kefirem. Nie jem po 14 żeby oszczędzić… Ok, żartuję z tym jedzeniem. Ale w tym miesiącu staram się sprawdzić, czy da się przeżyć przy dziennym budżecie na wyżerkę 15-20 zł :) W związku w tym gotuję w domu i robię sobie kawę do szkoły w termokubku (pyszna palona z Zanzibaru). Ziarnko do ziarnka… Staram się unikać witryn sklepów, które aktualnie kuszą wypas-przecenami i nie zaglądam  na groupon :)

z prof. Michaelem Willardem
z prof. Michaelem Willardem

Ostatni weekend spędziłam w Falentach pod Warszawą na konferencji z gastroenterologii. Głównymi wykładowcami byli prof. Stanley Marks z UC Davis oraz prof. Michael Willard z Texas University of Veterinary Medicine. Podczas dwóch dni przedstawili wiele trudnych tematów – od zapalenia truzstki, poprzez choroby jelita, przełyku, leczenie przewlekłych wymiotów, a także całą skomplikowaną diagnostykę chorób układu pokarmowego. Razem z koleżanką siedziałyśmy jak zaczarowane słuchając profesorów i chłonąc wiedzę jak gąbka. Z Profesorem Marksem spotkam się już niedługo na UC Davis! :) Gorąco polecam Wszystkim zainteresowanym genialne konferencje VetCo! Genilne przygotowanie merytoryczne, świetna organizacja, wspaniali wykładowcy… jeśli jeszcze nie znacie… WWW.VETCO.ORG Niedługo powstanie film z konferencji, gdzie będziecie mogli mnie zobaczyć podczas wywiadów z prowadzącymi :)

z prof. Stanleyem Marksem
z prof. Stanleyem Marksem
prof. Marks w akcji
prof. Marks w akcji
Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s