Happy New Year New York!

Tydzień w Nowym Jorku okazał się prawdziwym rarytasem dla konesera sztuki i dobrego jedzenia. Na tydzień zamieszkałam u przyjaciółki Marka Camilli, w uroczym mieszkanku na Upper East  w pobliżu Central Parku.

W ciągu dnia Mark pracował głównie w nowojorskiej siedzibie Googla, a ja przemierzałam Manhattan zwiedzając najlepsze muzea i galerie sztuki. Nie obyło się bez Metropolitan Museum, MoMa, Muzeum Guggenheima, Muzeum Historii Naturalnej oraz Kolekcji Fricka. Wieczorami Mark zabierał nas do swoich ulubionych restauracji, zaś prawdziwym zwieńczeniem wyjazdu była Aida w Metropolitan Opera. Dotychczas oglądałam z Mamą tylko Madame Lescaut w krakowskim kinie Kijów w cyklu Met Live z Anną Netrebko i Mariuszem Kwietniem w rolach głównych. Tym

gwiazdy Met Opera

razem Met nie zwiodła i to Real Live! Cudowne głosy, chór i balet, egipska scenografia a nawet żywe konie na scenie – słowem cuda i dziwy w tej Ameryce :)

Wizyta w Natural History Museum była genialnym przeżyciem – swoim ogromem przewyższa londyńskie muzeum a w zbiorach ma niewyobrażalną ilość szkieletów dinozaurów oraz prehistorycznych ssaków. Spacery po dolnym Manhattanie były dla mnie wielką lekcją historii nie tylko z początków kolonizacji oraz pierwszych imigrantów, lecz także ważną lekcją pokory, gdy spoglądałam w niebo na prawie ukończoną Freedom Tower, która góruje nad dwoma kwadratowymi polami, które wypełnione wodą będą przypominać o wcześniejszej lokalizacji wież World Trade Center. Times Square, Central Park, Wall Street, Chinatown, Little Italy, Rockefeller Center, Soho… długo by wymieniać miejsca, które udało mi się odwiedzić.

W Nowym Jorku spędziliśmy sylwestra bawiąc się szampańsko w rytmach najlepszych hitów minionego roku,  a Mark okazał się prawdziwym koneserem… polskiej wódki :)

Po szalonej zabawie oraz intensywnym zwiedzaniu przyszedł czas na odrobinę pracy… 1 stycznia po rzewnych pożegnaniach (Mark miał łzy w oczach) wsiadłam do autobusu, który zabrał mnie do Waszyngtonu, gdzie czekał na mnie Blake oraz tygodniowy staż w Dupont Veterinary Clinic. O przygodach w DC już wkrótce!


PRZEJDŹ DO GALERII PICASA Z NOWEGO JORKU

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s