Intensywna jesień – sukcesy, podróże, przygody małe i duże :)

Minione dwa miesiące minęły jak dwa dni.  Szybkie tempo, powrót do szkoły, konferencje, wyjazdy. Ostatni czas jest dla mnie wielkim pasmem sukcesów i okazją do poznania wspaniałych ludzi :) Przepraszam, że nie pisałam tak długo, miałam bardzo dużo obowiązków i pracy oraz owocnych wyjazdów i konferencji, o których chcę Wam powiedzieć. A zatem po kolei….

Z Kuby wróciłam 4 października. Na miejscu spędziłam dwa tygodnie, podczas których przejechałam całą wyspę – od Hawany po
Santiago de Cuba  i z powrotem. Wcześniej spędziłam sama w Gwatemali i Belize 3 tygodnie. Po spotkaniu  z Mateuszem, który doleciał do mnie z Polski, zrobiliśmy kurs nurkowy w Hawanie i uzyskaliśmy licencję OPEN WATER DIVER. Wszelkie moje obawy przed paniką pod wodą zniknęły

w oka mgnieniu dzięki Octavio, naszemu instruktorowi, który z niesamowitą cierpliwością i humorem uczył nas tajników podwodnego świata. Śmiało mogę stwierdzić, że nurkowanie na 32m na rafie w La Boca niedaleko Trinidad de Cuba i odkrywanie podwodnych jaskiń karaibskiej rafy koralowej bije skalą wrażeń nawet skok na bungee nad Wodospadami Wiktorii w Zimbabwe. Spełniło się jedno z moich największych marzeń, aby móc zwiedzać podwodny świat. Nie jestem w stanie opisać żadnymi słowami piękna koralowych lasów, majestatu z jakim poruszają się żółwie oliwkowe, gracji wielkich płaszczek i różnorodności i kolorów podwodnego życia Karaibów. Podczas pobytu na wyspie uczyłam się salsy kubańskiej, szlifowałam hiszpański oraz  podążając śladami Ernesta Hemigwaya poznawałam lokalną kulturę i urokliwe zakątki Kuby.

GALERIA ZDJĘĆ Z KUBY

GALERIA ZDJĘĆ Z GWATEMALI I BELIZE

Po powrocie i odchorowaniu 11 godzinnego lotu oraz okropnego jet-lagu wskoczyłam od razu na XX jubileuszową konferencję Polskiego Towarzystwa Weterynarii Małych Zwierząt w Warszawie 5-7 października, gdzie pracowałam jako tłumacz. Na zdjęciu jestem wraz z profesorem Michaelem Day’em z Bristolu, autorem słynnego podręcznika do immunologii klinicznej, m.in. którego wykłady o szczepieniach i ich powikłaniach u kotów miałam zaszczyt tłumaczyć.

Następnie tydzień później uczestniczyłam w konferencji organizowane przez IVSA Olsztyn o chorobach zwierząt egzotycznych, gdzie miałam okazję opowiadać o chorobie metabolicznej kości (MBD) u małp miniaturowych oraz o roli weterynarza w zwalczaniu zagrożeń zw. z dzikimi zwierzętami w miastach, na podstawie praktyki w Kenii, RPA, Gwatemali i Indiach.  Bardzo ucieszyło mnie tak miłe przyjęcie przez studentów oraz żywe zainteresowanie, jakie wykazywali słuchacze. Sama przyjemność uczestniczyć w takiej konferencji :)

fot. Marcin Suszyński/VetCo

W dniach 27.10-4.11 po tak intensywnych 3 tygodniach szkoły udało mi się wyskoczyć na krótkie wakacje do Turcji. W maju udało mi się upolować bilet w „Szalonej Środzie” LOT-u na trasie Warszawa-Istambuł-Warszawa za 370 zł :) Tak się miło złożyło, że mógł do mnie dołączyć Blake, Amerykanin, którego poznałam podczas zwiedzania ruin Tikal w Gwatemali. Nie ma to jak mieć na zbyciu kilkadziesiąt tysięcy mil w miles&more i latać za darmo :) Szczęśliwie mnie udało się uciec przed załamaniem pogody i śniegiem, a B. przed huraganem Sandy, który uderzył we wschodnie wybrzeże USA dzień po jego wylocie z Waszyngtonu. Następnie anulowano prawie 15 tys. lotów :/ Z Blakiem spędziliśmy kilka dni w Istambule oraz odwiedziliśmy skalne miasta Kapadocji ( 650 km w jedną stronę superszybką autostradą), o których marzyłam już od dłuższego czasu. Cudowne zabytki Turcji, kosmopolityczny Istambuł, pyszna kawa, 20 stopni na plusie, świeży sok z granatów, przepyszne słodycze oraz genialne towarzystwo sprawiło, że udało mi się trochę podładować akumulatory, żeby znów wrócić do szarej i pochmurnej Polski :)

ZOBACZ ZDJĘCIA Z TURCJI

Niedługo usiedziałam na miejscu – od 8 do 11 listopada przebywałam w Kopenhadze i Malmo, gdzie na uniwersytecie w Alnarp w Szwecji odbywała się Konferencja EuroLeague, którego moja uczelnia jest członkiem. Moja prezenentacja „Wild Animals in Urban Areas – the Role of a Veterinarian in Combating Threats – Own Practice in Kenya, South Africa, India and Guatemala” zdobyła III miejsce w kategorii prezentacji ustnych! To do tej pory mój największy sukces naukowy na arenie międzynarodowej :) W żaden sposób nie da porównać się rangi tej konferencji, do „międzynarodowych” przeglądów naukowych we Wrocławiu, gdzie wszyscy i tak prezentują po polsku, zaś na miejsce przyjedzie raptem kilku studentów zza granicy.  Cieszy mnie fakt, że komisja doceniła mój zapał, zaangażowanie, wiedzę a także znajomość angielskiego i ciekawą prezentację :) Dziękuję Wszystkim, którzy trzymają za mnie kciuki i od których dostaję maile z gratulacjami. Jesteście dla mnie nieustającą motywacją! Przy okazji lotu do Kopenhagi udało mi się zabrać koleżanki z uczelni, które również uczestniczyły w konferencji na wycieczkę po Kopenhadze, gdyż leciałyśmy przez Danię, skąd pociągiem dostałyśmy się do Malmo.

17 listopada otrzymałyśmy wraz z Elą wyróżnienie Studenckiego Ruchu Naukowego (StRuNa) w kategorii „Wyprawa Roku” za „Słonieczny Patrol w Afryce Wschodniej”. W zeszłym roku odebrałam taką samą nagrodę z rąk prof. Barbary Kudryckiej za projekt pt. „Jak wyleczyć świętą krowę czyli praktyki weterynaryjne w Indiach”. Łącznie do II edycji zgłoszono 343 projekty!

Aktualnie grzecznie chodzę do szkoły i uczęszczam na zajęcia ucząc się tajników medycyny małych zwierząt. W tym roku również moje osiągnięcia zostały docenione i otrzymałam stypendium rektora, które pozwoli mi m.in. na finansowanie kolejnych praktyk i staży, które pozwolą mi na zdobycie cennego doświadczenia oraz wiedzy. W najbliższym czasie jeszcze sporo się wydarzy, a kolejna przygoda życia zacznie się już 18 grudnia na kontynencie, na którym jeszcze mnie nie było…. :)

BUZIAKI!

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s