Wakacyjne plany? – dalekie podróże i dzikie zwierzęta!

Pierwszy tydzień sesji dobiega końca, ja tonę w materiałach do nauki a myślami jestem kompletnie gdzie indziej! Wakacje praktycznie całe zaplanowane, podzielę się więc z Wami tym, co wymyśliłam w tym roku :)

LIPIEC

Praktyki w lecznicy lek.wet. Wojciecha Kujawskiego i Pawła Słowińskiego. Praca z małymi zwierzętami, ciekawe przypadki, zabiegi, badania – wszystko to, co potrzebne do przyszłej pracy weterynarza!

Zapisałam się też na intensywny kurs języka hiszpańskiego do krakowskiej szkoły EL ABANICO. Hiszpański już od dawna chodził mi po głowie, a poza tym będzie mi niezbędny do kolejnego projektu i praktyk… ;)

3 tygodnie intensywnej nauki po 3 godziny dziennie za jedyne 450 zł!

Także rano na hiszpański, po południu praca w gabinecie, a wieczorami mam nadzieję że starczy mi siły na basen i squasha…

CO DALEJ?

26 lipca lecimy z moją zakręconą Mami na babską wyprawę w góry Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu. Przemierzymy piękne tereny od Morza Czarnego do Kaspijskiego, poszukamy śladów Zeromskiego i Baryki a także Arki Przymierza w górach Aratat ;) Do kraju wracamy 12 sierpnia. 2 i pół tygodnia cudownej przygody!

————————————-

KIERUNEK – AMERYKA ŚRODKOWA!

W tym roku postanowiłam zmienić kierunek podróży na trochę dalszy i wybrałam Amerykę Lacińską.

Dzięki jednej z moich ulubionych stron www.fly4free.pl i promocji Linii lotniczych Swiss udało mi się kupić bilet na trasie Warszawa-Zurych-Varadero-Zurych-Warszawa 27 sierpnia-3 października 2012 za 2150 zł :)

Stamtąd lecę z Havany do Cancun w Meksyku i drogą lądową dostaję się przez dziewicze Belize prosto do…. Gwatemali :)

WOLONTARIAT Z DZIKIMI ZWIERZĘTAMI W GWATEMALI

2 tygodnie spędzę w pracując dla organizacji ARCAS, która zajmuje się rehabilitacją i wypuszczaniem na wolność dzikich zwierząt z rąk kłusowników. Wierzę, że moja wiedza i wcześniejsze doświadczenie w istotny sposób przyczyni się do pomocy ginącym gatunkom, a doświadczenie zdobyte w Gwatemali zbliży mnie w przyszłości do zawodowej pracy z dzikimi zwierzętami.

Peten,w  którym stacjonuje fundacja Arcas znajduje się niedaleko słynnego kompleksu pałaców Majów Tikal, także otoczenie pierwotnej równikowej puszczy, tajemniczych ruin i pięknych jezior będzie wymarzonym miejscem na pracę.

Po praktykach udaję się dalej trochę pozwiedzać Gwatemalę i wracam przez południe Meksyku do Cancun, skąd wracam na Kubę.

OBEJRZYJ FILM O ARCAS

KUBA – WYSPA MARZEŃ

Na Kubie spędzę kolejne dwa tygodnie, gdzie razem z przyszłą gwiazdą rocka – Mateuszem spędzimy dwa tygodnie. 19 września spotykamy się w Varadero i zaczynamy nasz pobyt od kursu nurkowania! Spełnię swoje kolejne marzenie, aby móc oglądać podwodny świat pięknej karaibskiej rafy. Wyszłam z założenia, że jeśli na Kubie KURS PADI  kosztuje praktycznie tyle samo, co w Krakowie na Zakrzówku, to nie ma się w ogóle nad czym zastanawiać :)

Następnie ruszymy śladami Ernesta Hemingwaya, nauczymy się salsy, udamy się na przeciwległy koniec wyspy pod bramy Guantanamo, a wszystko to popijając sok kokosowy i zajadając się miejscowymi przysmakami.

Do Kraju wylatujemy 3 października, z kilkugodzinnym postojem na zwiedzanie Zurychu, do Warszawy zawitamy 4 października wieczorem.

PRZYGODO WITAJ!

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s