Wyjazd naukowy KN Medyków Weterynaryjnych do Ochotnicy Górnej

W dniach 17-20 maja 2012 razem z KN Medyków Weterynaryjnych i studentami IV roku weterynarii SGGW byliśmy na wyjeździe naukowym w Ochotnicy Górnej niedaleko Krościenka w Gorcach. Wpadłam na pomysł zorganizowania wyjazdu dla kolegów i zabrania całej ekipy w tereny, w których spędziłam większość wakacji jako dziecko. Była to więc swego rodzaju podróż sentymentalna i naukowa zarazem :)

Do Ochotnicy dotarliśmy 17 maja wieczorem i rozpoczęliśmy pobyt od integracyjnego grilla. Podzieliliśmy się na dwie grupy – koni i bydła, które pod wodzą dra Macieja Witkowskiego i lek.wet. Jarosława Gaładyka brały udział w terenowych warsztatach z rozrodu. Następnego dnia rano wyruszyliśmy na pobliską łąkę, gdzie w otoczeniu ciekawskich krów wzięliśmy udział w prelekcjach będącym wstępem teoretycznym do naszej dalszej pracy.

Następnie każdy w swoich grupach udaliśmy się do obór i stajni pobliskich gospodarstw, gdzie uczyliśmy się diagnostyki obrazowej ciąży u koni i krów. Cały dzień upłynął nam na pracy, do pensjonatu wracaliśmy tylko na posiłki.

Następnego dnia wszyscy razem wybraliśmy się do stajni w łopusznej, gdzie spotkaliśmy się z profesorem Marianem Tischnerem. W tej stajni stoi klacz Mrożona Róża, która jest pierwszym koniem w Europie, który urodził się z transferu mrożonego zarodka. Profesor wygłosił krótki wykład na temat embriotransferu u koni, a następnie dr Witkowski przebadał Różę i dwie inne klacze za pomocą supernowoczesnego USG ze specjalnymi okularami, które zakłada lekarz aby widzieć obraz na ich wewnętrznej stronie, obraz jednocześnie przesyłany bezprzewodowo jest do ekranu, który można umieścić dalej tak, by inni mogli go widzieć.

Po wizycie w stajni, udaliśmy się do domu rodziny Tischnerów na grillowanego oscypka, a następnie Profesor zabrał nas na wyprawę pod Hawrań i Murań po słowackiej stronie Tatr, skąd poprzez Zalew Czorsztyński wróciliśmy do domu.

Pogoda nam dopisała, nastroje również, a wyjazd stał się doskonałą okazją do nauki i integracji. Mam nadzieję, że wszyscy byli zadowoleni z organizacji, zaś ten wyjazd stanie się inspiracją do kolejnych projektów koła :)

zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć: OCHOTNICA 2012

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s