Śmierć T-Rexa i przybycie Bonusa

Niestety ukochany T-rex świnek rasy CH Teddy odszedł od nas w kwietniu. Perforujący do zatoki ropień okołozębowy doprowadził malucha do tragicznego stanu. Doszło do rozpuszczenia przegrody nosowej i silnego stanu zapalnego. Niestety maluszek bardzo cierpiał i musieliśmy go uśpić.

Niedługo Bizon był sam (drugi prosiak rasy Sheltie). Moja Mama troskliwie zajmuje się świnkami w naszym domu Krakowie. Pewnego razu poszła do sklepu zoologicznego po paszę dla prosiaka i tam poznała Bonusa.

Nikt nie chciał malucha wziąć ze względu na narośl kałową dookoła odbytu. T-rex też cierpiał na tę przypadłość, ale jego stan nie był aż tak zaawansowany. Mama postanowiła się ulitować nad rocznym maluchem i wzięła go do domu tłumacząc, że dostała go gratis do karmy. Stąd też jego imię.

Po moim przyjeździe do domu zajęłam się małym. Oczyściłam powstałą przetokę i regularnie jest ona smarowana maścią. Stan jest o niebo lepszy niż na początku, a tak niewiele trzeba było. Bonus ma nowy dom i nowego kolegę, myślę, że się zakumplowali :)

Czyż nie jest słooodki? :)

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s