Konferencja Euroleague, 20-21/10/11, Wageningen, Holandia

To było cudowne pięć dni w jednym z moich ulubionych krajów – Holandii. Razem z kilkoma innymi osobami z pozostałych wydziałów reprezentowaliśmy naszą uczelnię (SGGW) na III Konferencji Euroleague „Can agriculture feed the world? (Czy rolnictwo wyżywi świat?), która odbyła się 20-21 października na Uniwersytecie w Wageningen w Holandii. Konferencja obejmowała wiele różnych sekcji tematycznych, które oscylowały wokół produkcji żywności i problemu rozwiązania nadwyżek żywności w krajach wysoko rozwiniętych i zwalczania głodu w państwach rozwijających się.

Tytuł mojej prezentacji, która znajdowała się w podsekcji Animal Welfare (dobrostan zwierząt) brzmiał: „The influence of animal welfare on meat prices and profitability of animal production in Poland” (Wpływ dobrostanu zwierząt na ceny mięsa i opłacalność produkcji zwierzęcej w Polsce).

Prezentacja została bardzo ciepło przyjęta przez uczestników sekcji, zaś po niej wywiązała się ciekawa dyskusja na temat dobrostanu zwierząt w krajach Unii Europejskiej i jego wpływu na koszty produkcji.

Po przylocie na Schipol w Amsterdamie przejechaliśmy pociągiem do Wageningen, gdzie spędziliśmy fantastyczne trzy dni na obradach konferencyjnych i zwiedzaniu okolic – m.in. Utrechtu i Arnhem. Po konferencji zostałam jeszcze jeden dzień w Amsterdamie, po drodze zwiedzając Rotterdam i Delft. To był fantastyczny czas spędzony w Holandii i moja pierwsza anglojęzyczna międzynarodowa konferencja. Poznałam ciekawych ludzi nie tylko  z mojej uczelni, ale też z pozostałych krajów – m.in. Danii, Niemiec i RPA. W przyszłym roku konferencja w Szwecji! :)

Relacja z konferencji na stronie SGGW do przeczytania TUTAJ.

Reklamy

One thought on “Konferencja Euroleague, 20-21/10/11, Wageningen, Holandia

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s