Safari w Parku Narodowym Pilansberg

Sporo z Was już pytało mnie, kiedy w końcu wrzucę zdjęcia dzikich zwierząt Afryki. W końcu udało mi się znaleźć chwilę czasu, aby się tym zająć. :)

Park Narodowy Pilansberg został założony w 1979 roku na terenie starego krateru wulkanicznego datowanego na epokę kamienia. Jego łączna powierzchnia to 572 km kwadratowe. Na jego ternie można spotkać m.in zwierzęta tzw. Wielkiej Piątki – czyli lwy, słonie, bawoły, nosorożce (czarne i białe) i leopardy. Poza nimi licznie występują zebry, żyrafy, hipopotamy, krokodyle, hieny i antylopy – m.in. gnu, springboki, blesboki, kudu, gemsboki, bushboki,  nhale oraz niezliczone gatunki ptaków – od wodnych takich jak m.in. gęsi, kaczki, ibisy, czaple, zimorodki, wężówki afrykańskie i kormorany, po ptaki drapieżne – sępy, orły, sokoły, jastrzębie, myszołowy i in. Ciężko niestety spotkać jest koty, gdyż prowadzą dość ukryty tryb życia – lwy, leopardy, gepardy i karakale. chwilę, żeby się tym zająć.

Nieduża odległość od Pretorii i Johannesburga – ok. 160 km, sprawia, że nie trzeba daleko jechać, aby mieć kontakt z prawdziwą, dziką przyrodą :)

Zdjęcia mówią same za siebie!

Reklamy

One thought on “Safari w Parku Narodowym Pilansberg

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s